Jeho cesta vedla z Lidové školy umění na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, následně na Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Studoval také na Berklee College of Music v Bostonu a v Paříži.

„Patří mezi interprety, kteří stáli na prknech Carnegie Hall v New Yorku. Komponuje i aranžuje hudbu pro sbory a orchestry, věnuje se i filmové hudbě. Odehrál množství recitálů v Evropě i USA,“ poukázal Karel Semotam, který má ve Znojemské Besedě na starosti propagaci.

Zdroj: Youtube

V Městském divadle ve Znojmě vystoupí Tomáš Kačo 3. června od sedmi hodin. Koncert ve Znojmě je součástí tour, na které představuje klavírní recitál My Songbook. „Vzdá hold tvůrcům, kteří svými písněmi ovlivnili jeho dětství. Zazní originální variace na Holubí dům, Tulácké ráno či Dej mi víc své lásky,“ vyjmenoval Semotam.

Koncert označili pořadatelé za vrchol sezony. „Blížíme se k závěru divadelní sezony, a právě tento koncert bude i pomyslným vrcholem. Jsme rádi, že můžeme ve Znojmě hostit takto významného hudebníka,“ komentoval František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Snímek Láska na zakázku uvidí diváci v kinech od 6. června. Na snímku Eva Toulová a Václav Vydra.
Láska na zakázku. Film krumlovské rodačky Evy Toulové má premiéru v červnu

Vstupenky mohou zájemci zakoupit v Turistickém informační centru v Obrokové nebo Louce. Pořídit je mohou i na webu www.vstupenkyznojmo.cz.