Hra Zrada patří ve světě mezi velmi hrané a roli Emmy si před Pavlínou Němcovou zahrály takové hvězdy jako Rachel Weisz nebo Juliette Binoche. „Musím přiznat, že jsem tu nabídku přijala s tou největší radostí, vděkem, respektem a obrovskou obavou zároveň. Mám úžasné herecké partnery, od kterých se mnohému učím,“ svěřila se Němcová.

Miroslav Etzler, pro kterého bude Zrada jeho režijním debutem, si spolupráci s Němcovou pochvaluje. „Pavlína je mimořádně zajímavá bytost. Osobnost, ve které se snoubí krása pomíjivá s tou vnitřní, inteligence s emocemi. Na divadle se potkáváme poprvé a věřím, že to je zážitek nejen pro nás dva,“ konstatoval Etzler.

JazzFest Znojmo. Ilustrační foto.
Jazz zazní i na kluzišti, z improvizovaného koncertu vznikne výtvarné dílo

Podobně to vidí i Tomáš Savka. „S Pavlínou jsem se před tím nikdy osobně neviděl, ale už během prvních setkání a čtení hry jsem zjistil, že krom toho, jak krásná žena to je, přichází do hry veliká osobnost. Moc se těším, až se poznáme blíž a už teď nepochybuji, že role Emmy je naprosto skvěle obsazená,“ řekl.

S Miroslavem Etzlerem nespolupracuje Pavlína Němcová poprvé – hrají spolu v seriálu Ordinace v růžové zahradě, ale Zrada představuje mnohem intimnější a psychologicky náročnější práci. „Je to hra o následcích nevěry, totálním zničení duše, těla, rodiny a vztahů všech zúčastněných. Zrada je jedna z nejhorších věcí, která nás dříve nebo později přivede do reálného pekla,“ přibližuje Němcová.

Monumentální jaroslavický zámek ze 16. století stále chátrá. Kvůli sporům o vlastnictví.
Jaroslavický zámek? Bude další soud. A zámek chátrá dál