Přímětičtí hasiči se poslední dobou snaží zpestřit spolkový život. „Loni jsme uspořádali akci pro děti, a to rozloučení s prázdninami a kino. Letos jsme přidali čarodějnice,“ poukázal jeden z pořadatelů, Jakub Malačka.

Soutěže pro děti měla na starosti Marcela Přibylová. Jak s radostí sdělila, do plnění úkolů se zapojilo hodně přes sto dětí, ale na akci jich přišlo mnohem více. „Místo bylo zvolené dobře, ukázalo se, jak je rybník i blízké oplocené hřiště skvělá volba,“ sdělila Přibylová.

Čarodějnice na zámku v Moravském Krumlově. Poslední dubnové úterý patřilo akci pro celou rodinu.
Pálení čarodějnic v Moravském Krumlově. Zámek rozezněl dětský smích i Kamelot

Čarodějnice pořádají v obcích okolo, konaly se i nedaleko centra Znojma. K přímětickému rybníku dorazilo podle Malačky tři sta padesát lidí. „Pak jsme to už nestačili počítat. Takový zájem jsme vůbec nečekali,“ podotkl.

Patnáct kilogramů špekáčků bylo pryč za dvacet minut. „Jeli jsme pak ještě několik kilo přikupovat. I toto množství bylo za chvíli pryč,“ zmínil Malačka.

Společné pálení čarodějnic v Příměticích přilákalo stovky lidí. S nápadem na uspořádání akce přišli místní hasiči.Společné pálení čarodějnic v Příměticích přilákalo stovky lidí. S nápadem na uspořádání akce přišli místní hasiči.Zdroj: Jakub Malačka

Jak doplnil, vatru zapálil pan Novák, nejstarší člen jednotky, který má řadu vyznamenání a nadšení pro hasičské ideály mají doma v krvi. Také jeho otec byl dlouhé roky členem sboru dobrovolných hasičů. „Všichni lidé ocenili, že se v Příměticích něco děje,“ zakončil Malačka s tím, že pro příští ročníky je třeba zapracovat na kvalitě ozvučení nebo vyřešení toalet.

Akce se konala za podpory Města Znojma.