Zpravodajství, videa a fotogalerie z festivalu naleznete na: www.znojemskydenik.cz/jazzfest

Kývl jste na koncert ve Znojmě jen díky tomu, že jste měl volno v kalendáři, nebo jste měl i jiné důvody?

To je záludná otázka. Je jasné, že jsem měl v kalendáři volno. Do Znojma se ale těším. Budu upřímný a jedním dechem dodám také to, že se těším na každý svůj koncert.

Co nabídnete znojemským divákům dnes večer ze svého repertoáru?

Koncert je sestavený z několika klasických světových písniček a z mojí vlastní tvorby, která v poslední době vzniká ve spolupráci s Milanem Lasicou, jako textařem. Kromě toho ještě zařazuji něco z beatlesovských coververzí, ktéré jsem nahrál na CD Beatles in Blues.

Přijedete jen na vaše vystoupení, nebo počítáte s delším pobytem?

Po koncertě ve Znojmě přespíme a máme dokonce přislíbenou i ochutnávku znojemských vín. Doufám, že tam bude i nějaké suché, bílé. To je moje oblíbené.

Byl jste někdy ve Znojmě? Kdy, za jakým účelem?

Asi před třemi lety jsem byl s dětmi na vranovské přehradě a cestou zpět jsme se na celý den zastavili ve Znojmě. Byl jsem na plovárně, ve vinařském muzeu a v restauraci. A svezli jsme se také vláčkem, to si ještě pamatuju.

Kolik podobných vystoupení na festivalech ročně absolvujete?

To je různé, ale na festivalech hraji asi dvacetkrát za rok. Ostatní jsou samostatné koncerty. Váš festival je trochu netypický, protože je složený z jednotlivých koncertů. Většinou hraje v jeden den více kapel.

Kde jste všude hrál?

S muzikou jsem byl snad už na všech světadílech kromě Jižní Ameriky a Antarktidy. Nejčastěji ale koncertuji v Evropě. Minulý rok jsem například hrál ve Stockholmu, v Káhiře, Berlíně, Bruselu, paříži, ve Vídni, Londýně a na dalších místech.

Vzpomenete si na nějaké opravdu kuriózní místo, na kterém jste vystupoval?

V Káhiře jsme hráli na lodi, která plavala po Nilu.

Jaký mají, podle vás, tuzemští diváci zájem o jazz?

Jsem optimista. Podle mě zaujetí pro jazz roste tak, jak se lidé vzdělávají a hledají si v hudbě „to svoje“.

Znojemský jazzový festival se letos koná podruhé. Co byste mu popřál?

Přeji festivalu hodně diváků. To je to nejdůležitější. Ale bez nadšených organizátorů by to nešlo vůbec. A těm přeji výdrž.