Zvolenský sbor je nejstarším amatérským sborem na Slovensku. Zažil již tři století, založen byl v roce 1883. „Nám je jednadevadesát let, takže jsme si věkově blízko, a proto spolu budeme zpívat,“ zažertoval sbormistr znojemského sboru Jan Svoboda.

Ač má zvolenský sbor téměř sto třicet let, vede ho teprve šestadvacetiletá sbormistryně Martina Šebová. „Je to velmi vzdělaná dirigentka. Můžeme se těšit, že to bude velmi zajímavý koncert,“ láká na sobotní pěvecké vystoupení Svoboda.

Jeho sbor zazpívá duchovní písně. Hosté ze Zvolena představí slovenské autory a slovenské lidové písně. Společně pak oba sbory vystoupí se skladbou Eugena Suchoně Aká si mi krásna a Mozartovým Ave verum corpus.

Miroslavské publikum se může těšit nejen na skladby slovenských autorů a slovenské lidové písně, ale také na díla světových autorů, mezi kterými nechybí Petr Iljič Čajkovskij či umělec dnešní doby Vangelis.
Společné vystoupení pěveckého sdružení Vítězslav Novák a Zvolenského speváckého zboru ve Znojmě začíná v sobotu v sedmnáct hodin. Miroslavský evangelický kostel rozezní zpěv zvolenského sboru, který zde vystoupí samostatně, v šestnáct hodin.

Kouzlo sborového zpěvu si mohou lidé vychutnat v sobotu ve znojemském kostele svatého Rostislava a v neděli v evangelickém kostele v Miroslavi.