Zpravodajství, videa a fotogalerie z festivalu naleznete na: www.znojemskydenik.cz/jazzfest

Na jeho úvod si v pátek večer milovníci jazzu vychutnali zpěv nejvýznamnější osobnosti slovenského jazzu, Petera Lipu. Známý skladatel a zpěvák se naprosto zaplněnému Althanskému paláci předvedl ve skvělé formě. Posluchačům zazpíval známé hity v anglickém, ale i slovenském jazyce. Nechyběly ani jeho nadstylové písničkářské výkony, při kterých přiváděl své publikum do varu. Frenetický potlesk nechyběl ani posólových instrumentálních kouscích kteréhokoliv ze členů jeho doprovodné skupiny.


Festival pokračujev sobotu druhým dnem. Jako jeho součástvystoupí na Reprezentačním plese města Znojma Pražský swingový orchestr.

V neděli se zase znojemské publikum může těšit na smršť saxofonů. V Althanském paláci vystoupí skupina Saxido. „Saxido je saxofonový kvartet klasického obsazení. Tedy soprán, alt, tenor a baryton sax. Vznikl teprve začátkem roku 2008, ale jeho členové se znají a spolupracují již z dob studií na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Všichni hráči jsou bývalí nebo stávající členové orchestru Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě,“ řekla mluvčí festivalu Petra Klobasová.

Repertoár souboru tvoří nejen úpravy skladeb jazzových či swingových, ale také díla současných autorů. Saxido znojemským posluchačům ale zahraje i jazzové přepisy barokních a klasicistních skladeb. Koncert začíná v neděli v 19:00.

PROGRAM FESTIVALU NA SOBOTU A NEDĚLI

Sobota 17.1., 20:00

Reprezentační swingový ples města Znojma
Pražský swingový orchestr se po loňském strhujícím večeru opět vrací do Znojma
Hotel Prestige, Kč 400,-

Neděle 18.1., 19:00
Saxido aneb co je lepší než 1 saxofon…4 saxofony
Althanský palác, Kč 100,-/50,-