„Během jediného dne se uskuteční jedenáct hudebních vystoupení. Minipivovary a jejich nabídku najdou lidé na ulici Přemyslovců,“ informoval ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Z regionálních minipivovarů se ke slavnostem přidá Hasičský pivovar Bítov, Minipivovar U Dyje, Biskupický pivovar a Pivovar Hnanice.

Hlavní hudební scéna opět vyroste u Enotéky na ulici Hradní, kde vystoupí punk rocková kapela Beach Bum, multižánrová skupina Botox, dále kapela UDG s hity jako Hvězdář nebo Kurtizána.

Zdroj: Youtube

„Ve večerních hodinách se představí Peneři strýčka Homeboye – česká rapová parta působící od devadesátých let pod zkratkou PSH. Program ukončí česká crossover skupina Cocotte Minute. Další scéna u rotundy svaté Kateřiny nabídne odpolední program pro děti, které se mohou těšit na Cryo show bláznivých vědátorů a Transformers show. Od pěti hodin se představí DJ Martin Gabi a v devět hodin večer DJ Hrusha s odvázaným doprovodem saxofonu.  Třetí scéna na pivovarské Zahrádce nabídne koncerty skupiny Těsný sako, Crown, Páni kluci a Irnis a metalový nářez kapely X-Core,“ pozval Karel Semotam ze Znojemské Besedy.

Sdílené koloběžky ve Znojmě.
Rozpačitý start koloběžek ve Znojmě. Většina z nich je rozbitá, víc než jinde

Pivní i gastronomickou nabídku připravuje domácí Znojemský městský pivovar. „Je to pro nás už tradičně vrchol sezony a pilně se chystáme na fanoušky, které pořádně pohostíme. Letos máme přichystáno šest druhů piv. V našem sklepě už zraje i speciální ležák, který chystáme právě na Piváky, tam ho slavnostně představíme a narazíme,“ popsal Miroslav Harašta, ředitel Znojemského městského pivovaru.

Vstup na akci je zdarma a kompletní program na webu Znojemské Besedy. Pivní slavnosti ve Znojmě pořádá ve spolupráci se Znojemským městským pivovarem.