Stivín se svým Jazz Quartetem zahrál a improvizoval na jazzové standardy, ale i lidové písničky. Jedním z vrcholů večera se tak stala hudební variace známé melodie písně „Nepůjdu domu, byl bych doma bit.“ Na znojemském koncertě si ale pohrál i s klasickou hudbou. Přes jeho flétnu tak prošly tóny z Mozarta i Smetany.

V sobotu dopoledne se přesune festival na ulici a večer zamíří do klubů.

Od devíti hodin bude na Obrokové ulici hrát Kouda’s Quartet. „Ze Znojma už jsem zvyklý na cokoli a na hraní v zimě se těším, i když je to dost náročné. Hrajeme na dechové nástroje, a to je obtížné, pokud hrajeme v teplotě nižší, než je patnáct stupňů. Nástroje jsou pak studené a rozlaďují se,“ vysvětlil trumpetista uskupení Ladislav Koucký.

Jazzband je složen ze čtyř špičkových jazzových hudebníků, kteří prošli nebo dosud působí v pražských jazzových orchestrech, a je jim vlastní stylová interpretace jazzové hudby 20. a 30. let 20. století. „Bohatý aranžovaný repertoár zahrnuje širokou škálu skladeb od původního neworleánského jazzu a dixielandu až po dobovou taneční hudbu 20. let. Pomocí dokonalých aranžmá je dosaženo plného akustického zvuku původních hudebních nástrojů,“ řekla mluvčí festivalu Petra Klobasová. Kapela zahraje také v sobotu večer v Althanském paláci.

Ve večeru, který by měl znojemskému publiku představit plné různé podoby jazzu bude od devatenácté hodiny pokračovat Vojta Durák a přátelé ve vinárně u Legionáře, ve dvacet ve Vysokoškolském klubu Harvart zahraje Martin Brunner jr. Trio a v baru DeJavu začíná jazzová párty. Sousled jazzových vystoupení na různé téma zakončí v devět hodin Jiří Kalous trio s Marcelem Bártou v klubu Na Věčnosti s programem nazvaným Jazzová „Noční hudba“.

PROGRAM JAZZ FESTU:

Sobota 24.1.
09-12 Mrznoucí jazz pod Radniční věží
Obroková ulice - pod radnicí
Kouda´s Quartet si opět bude zahřívat nástroje svařeným vínem
18:00 Jazzvečer v klubech - Kouda´s Quartet
Althanský palác
Kouda´s Quartet - dixieland, jak má být
19:00 Jazzvečer v klubech - Vojta Durák a přátelé
Vinárna U legionáře
20:00 Jazzvečer v klubech - Martin Brunner jr. Trio
Vysokoškolský klub Harvart
21:00 Jazzvečer v klubech - Jiří Kalous s Miroslavem Hloucalem
Na Věčnosti

Neděle 25. 1.
11:00 Jazzová mše, Kostel sv. Václava v Louce
19:00 Robert Balzar trio, Althanský palác