I když hudba tvoří významnou část jeho dní, musí chodit i do klasického zaměstnání. „Přes týden mívám ranní v jaderné elektrárně Dukovany, po odpoledních a o víkendech se ale může věnovat jenom hudbě. Je to možná divné říct, ale pro nahrávání vlastní hudby se mi současná omezení hodí,” vypráví. Na svých skladbách pracuje z velké části sám, jeho rukopis je otisknutý na hudbě i na textech nových písní.

Muzika ho baví už od útlého věku. Prvně se podle svých slov věnoval fotbalu, ale v devíti letech začal v létě na rodinné dovolené brnkat na kytaru. „V jedenácti jsem založil kapelu, od té doby se hudbě věnuju opravdu naplno,” vzpomíná na své začátky.

Minulý rok se dal dohromady s dalšími mladými hudebníky z Třebíčska a založili uskupení The Feet a brzy se stali oblíbenou součástí plesů a dalších slavností. Hrají většinou známé hity oblíbených hudebníků. Nedávno vydali několik videoklipů ze svých Live Sessions . „Měli jsme štěstí, že v jsme v okolí i mezi našimi kamarády našli dost dobrých muzikantů. Někdy vystupujeme v menší sestavě, někdy jako celý big band," vysvětluje Šafrata. Skutečně živá vystoupení pro diváky ale musejí jako řada jiných umělců oželet, i když měli prý domluvenu vystoupení na řadě dobrých akcí.

O kapelu se zvýšil zájem také díky Šafratově účasti v oblíbené televizní show Superstar, ve které zkoušel štěstí letos na jaře. Nakonec se dostal mezi deset nejlepších soutěžících a vyzkoušel si tak i atmosféru živého přenosu. „Byla škoda, že jsme nemohli hrát před diváky, ale na druhou stranu měla soutěž velkou sledovanost v televizi. Ta zkušenost mi určitě pomohla a jsem ráda, že jsem tuhle příležitost využil," hodnotí svoji zkušenost.

Mrzí ho, že přes léto nemohl užít vystoupení pro větší publikum nebo atmosféru festivalů. Nyní se ale dívá dopředu: „Do konce roku by chtěl vydat další videoklip, tentokrát jednodušší na tvorbu a hlavně bych v něm chtěl představit kluky z kapely.” A doufá, že brzy bude moc nové písně zahrát i živě fanouškům.

PETRA ŠEBKOVÁ