„Divácká Porta nás těší hodně. Je to vlastně příjemné zjištění a potvrzení, že na nás mají podobný pohled jak odborníci, tak diváci. A písničkářství je přece hlavně o tom, aby skladby byly líbivé, snadno se zapamatovaly a lidé si je s námi s chutí zazpívali," raduje se frontman kapely Bořivoj Švéda.

Rodinné muzikantské trio dokázalo po pěti letech fungování získat prvenství na prestižním folkovém festivalu Porta. Nyní se chystají natočit vlastní CD plné autorských skladeb. O hudbu se stará Bořivoj Švéda a společně s Romanem Divišem skládá také texty. Něžné pokolení v kapele je zastoupeno Janou a Jitkou Švédovými.

„Moc si vítězství vážíme a stále nevěříme tomu, že jsme se dostali po bok velikánů naší folkové scény. I když si myslím, že nehrajeme folk v té pravé podobě. Naše písničky nejsou v žádném případě molově laděné depresivní songy. Ale pokud je potřeba nás někam žánrově zařadit, tak k folku máme zřejmě opravdu nejblíž," popisuje kapelník.

Jana dostala poměrně nedávno elektrickou kytaru a pořídila si i baskytaru. „Od zpívání v rockové kapele musela upustit, nelíbilo se to jejím hlasivkám. Ale přirozeně tíhne spíše k tvrdší muzice a miluje japonský metal. Miluje vůbec Japonsko a o Japonsku je také písnička, se kterou jsme zvítězili. Nahrává ve svém domácím studiu vlastní písničky a zkusila také štěstí v Superstar," uzavřel Švéda.