Její studio je otevřené všem, kteří mají talent a nechybí jim chuť dělat dobré divadlo. „Zkoušky jsou časově náročné a někdy je třeba obětovat i víkendy. Pro nás je to však srdeční záležitost, která předurčuje vznik dobrého představení," dodala Výhodová.

Studio založila na jaře před dvěma lety pod křídly znojemské Základní umělecké školy. Vzhledem k tomu, že nové projekty jsou stále větší a náročnější, záštitu nad nimi nyní převzalo Středisko volného času (dřívější Dům dětí a mládeže – pozn. red).

Prvním krokem Divadelního studia Martiny Výhodové bylo nastudování legendární hry Osvobozeného divadla Balada z hadrů. „Po premiéře v dubnu loňského roku následovalo pět repríz a vždy nám tleskalo divadlo s plným hledištěm. Je to pro nás neskutečný hnací motor pro další projekty. A proč jsem si vybrala Baladu z hadrů? Tato hra mě provázela profesním životem," prozradila režisérka.

Zahrála si v ní totiž před lety na scéně Satirického divadla Večerní Brno. Navíc její otec Jan Valík, který je hudebním skladatelem, kapelníkem a byl zakladatelem divadelního orchestru ve Znojmě, zaranžoval hudbu k této hře.

Divadelní studio vzniklo odděleně od dobšického ochotnického souboru, který Martina Výhodová také režíruje. Někteří herci se objevují v obou formacích. Dalším projektem studia bude veršovaná hudební pohádka pana Šlapety, opět provázená tancem a živou hudbou. Zájemci mají dveře otevřené.

„Chceme tento projekt pojmout jako vzdělávací akci pro mládež a obsadit role mladými herci ve věku třináct až sedmnáct let. Na přípravě už s režisérkou pilně pracujeme. Bližší informace naleznete brzy na www.divadlomv.cz nebo na našem facebooku. Zájemci se mi již mohou hlásit," vyzvala případné zájemce manažerka studia Lucie Fučíková.