Akce nazvaná Chutnáme Znojmo zajistí hostům setkání s kvalitními víny nejen s označením VOC Znojmo. „Netradiční akce umožní zažít degustaci jinak. V nedávno zrekonstruovaném Centru Louka představí každé ze zapojených vinařství šest až osm vín. Do akce se zapojí vždy minimálně čtrnáct vinařství. Konat se bude za dva měsíce, konkrétně 2. března,“ sdělil předseda VOC Znojmo František Koudela.

Návštěvníkům festivalů VOC Znojmo se možná vedle skvělého vína vybaví také všudypřítomné davy lidí, kterým se na podobných akcích nelze vyhnout. „Proto nyní přichází vinaři s naprosto odlišným konceptem. Pro zajištění zážitku, osobních setkání a individuálního přístupu bude počet návštěvníků akce omezený. Předprodej vstupenek je již spuštěný na www.goout.net,“ upozornil Koudela.

V ceně vstupenky je zahrnutá neomezená degustace vín a občerstvení formou zážitkové gastronomie. Vína po degustaci bude možné objednat z jednoho místa včetně dopravy, a to na e-shopu www.vinotrh.cz.

Jeziitské náměstí i přilehlou Jezuitskou ulici ve Znojmě čeká rekonstrukce.
Top pět akcí roku na Znojemsku. Nejvíc peněz půjde do věže, náměstí i chodníků

Vedle kvalitních vín a jejich prezentace se mohou zájemci těšit na následný doprovodný program. V plánu je degustace z archivů a pořadatelé slibují i hudební zážitky. Vstupenky na doprovodné akce budou v prodeji samostatně. Více informací pro ty, kteří chtějí ochutnat Znojmo, lze najít na vocznojmo.cz a facebooku VOC Znojmo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT. Podívejte se, jak vypadal květnový festival VOC v centru Znojma

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová