„Jazzový festival, tentokrát konaný v termínu 15. až 19. ledna, představí návštěvníkům kvalitní jazzovou hudbu od složitých moderních skladeb přes klasické jazzové standardy až k hravému dixielandu. Každý koncert doplní tradiční ochutnávky lahodných vín místních vinařů. Zvýhodněné vstupenky lze již nyní koupit v předprodejní síti Ticketpro," informovala mluvčí festivalu Jana Příkazská.

Stejně jako loni nabízí pořadatelé v předprodeji vstupenky na většinu festivalových akcí. „Chceme našim návštěvníkům nabídnout možnost koupit výhodně vstupenky třeba jako dárek k Vánocům. Jednak jsou nyní výrazně levnější než na místě, a navíc má divák jistotu, že se dostane na koncerty, o které bývá větší zájem. Oproti loňsku jsme zahájili předprodej na čtyři hlavní akce o něco dříve, abychom ušetřili peněženky našich návštěvníků těsně před Vánoci," vysvětlila produkční festivalu Lenka Ludvíková.

Znojmo Jazz Fest již po několikáté slavnostně zahájí koncert patrona festivalu Petera Lipy, který bude místo své kapely doprovázen Orchestrem Gustava Broma. 15. ledna uslyší hosté jak písně z repertoáru Petera Lipy, tak jazzové standardy jednoho z nejpřednějších jazzových bigbandů.

„O den později uvítáme v hotelu Prestige skvělého irského kytaristu Phila McDermotta, který se představí v kvartetu s předními českými jazzovými hráči. Je to výborný muzikant, někdy se mu dokonce říká irský Sting. Svým zajímavým repertoárem je rozkročen od složitého moderního jazzu až k popovějším melodiím," přiblížil koncert prezident festivalu Jiří Ludvík.

Sobotní večer 18. ledna bude patřit Jazzové tančírně. „Těšit se můžeme na večer plný tance a zábavy v podání brněnského swingového big bandu Jazz Archiv. Taneční zábava je určena nejen pro ty, kdo si troufnou na složitější jazzové kreace, ale pro všechny, kdo mají rádi swingový rytmus a krásné jazzové melodie. Loni se nám tančírna osvědčila, užili jsme si skvělou zábavu s bezva muzikou. Tuším, že letos to bude ještě lepší," přiblížil Ludvík.

Jako pověstná třešnička na dortu na závěr vystoupí Ivan Mládek. Jeho osobitý humor ve spojení s dixielandovými melodiemi Banjo Bandu mohou diváci okusit 19. ledna v netradičních prostorách sálu městského úřadu.