Připravit výstavu pro děti, a vlastně pro celou rodinu. To byla myšlenka, kterou si dali za cíl pořadatelé. Do konce prosince si všichni mohou užít výstavu Krysáci v Dolním sále Znojemské Besedy.

„Příchozí zjistí, jak vznikal večerníčkový seriál Cyrila Podolského, jak vypadaly kulisy, rekvizity a prostředí seriálu, kterému Česká televize věnovala hned šestadvacet dílů. K vidění jsou i originální trojrozměrné scény animované pohádky. Kromě toho budeme vybrané díly na výstavě také vysílat,“ popsal před začátkem výstavy František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Loutky jsou v Moravském Krumlově k vidění do 19. ledna. Původně měla výstava skončit již v neděli 14. ledna.
VIDEO: Maškův kouzelný svět je k vidění v Krumlově. Ještě do pátku

Seriál Krysáci popisuje život hlavních krysích postav Hodana a Huberta, kteří žijí v zásuvkách starého šicího stroje na smetišti poblíž Vizovic. Spolu se sádrovým trpaslíkem Ludvíkem a laboratorním potkanem Edou zažívají mnohá dobrodružství.

Zdroj: Youtube

V roce 2008 ho poprvé uvedla Česká televize a Krysáci se stali nejúspěšnějším večerníčkem za posledních dvacet let. Vysílal se v mnoha zemích světa včetně zámoří. Byl oceněný výroční televizní cenou Elsa a nominovaný na cenu TýTý. Autorem loutek je Noro Držiak, žák Břetislava Pojara.

Výstava se poprvé představila lidem na jihu Moravy roku 2011. Deník o ní informoval ZDE.

Otevírací doba výstavy listopad a prosinec ve Znojmě:

  • Po – Pá  9.30 – 12.00, 14.30 – 18.00
  • So – Ne, svátek   9.30 – 12.00, 13.00 – 18.00
  • Silvestr  9.30 – 12.00

Dolní sál Znojemské Besedy je otevřený od 1. listopadu každý den. Vstupné je padesát korun, pro děti třicet korun, rodina se dvěma dětmi zaplatí stovku.