Nalejvárna maturitních témat, beseda s Michalem Vieweghem, Ladies party, volba královny i soutěž o nejkrásnější travesti převlek. To je jen stručný výčet z lákavých akcí, které slibuje letošní čtvrtý studentský Majáles.

„Program majálesu už máme hotový. Nově se uskuteční jen v jednom termínu a to od čtvrtého do sedmého května,“ informovala hlavní organizátorka akce Kateřina Kasanová.

Speciální bude vlastní zahájení studentské akce. „Poprvé nabídneme tak zvanou nalejvárnu maturitních témat, která je především určená pro maturanty. V tělocvičně školy zahraje skupina Apocalyptica revival. Koncert spojíme s meditací. Studenti budou ležet ve spacácích a přitom mohou meditovat,“ nastínila Kasanová. Potom se v dvouhodinovém bloku budou všichni společně věnovat předmaturitnímu studiu.

Dalším hostem večera bude Michal Viewegh. „Ti studenti, kteří vydrží další dvouhodinové bloky studia až do ranních hodin, dostanou zdarma vstupenku na Ladies party,“ slíbila pořadatelka.

Zajímavou akcí s charitativním podtextem bude vystoupení znojemského souboru Gospel Port v Mikulášském kostele.

Čtvrtek bude patřit tradiční Ladie´s Party, která má letos poprvé svého patrona, skupinu Nightwork. „Myslím si, že díky novému patronovi získáme ještě větší popularitu a návštěvnost. Studenti se totiž nejvíce těší právě na tento večer,“ popsala studentka Anežka Černochová.
Vloni jeden z hlavních pořadů moderoval Marek Vašut, letos účast přislíbili herci Mirek Hrabě s Martinem Písaříkem.

„Součástí večera bude volba miss i krále majálesu. Předpokládáme, že ve finále budou tři dívky a tři kluci. Navíc se uskuteční soutěž o nejkrásnější travesti převlek. Za ten nejlepší získá autor finanční odměnu,“ sdělila Kasanová.

Ani letos pořadatelé nezapomněli na workshopy a koncerty.

„Na pódiu na opraveném Horním náměstí zahraje skupina Sunshine a Žlutý pes s Ondřejem Hejmou,“ řekla studentka. Podle ní by skupina Žlutý pes mohla být tahounem i pro starší generaci.

Letos se na pořádání majálesu bude podílet i Znojemská Beseda. „Studenti si zajišťují klasický program majálesu a my potom doprovodný program. Majáles pak pomalu přejde do akce Dny partnerských měst a potom následuje festival VOC,“ uvedl ředitel Znojemské Besedy Oto Mašek.

Většího využití se tento rok dočká opravené Horní náměstí. Na hlavní tribuně se vystřídá hned několik kulturních akcí. „Dny partnerských měst začnou šestého května. Plynule na ně naváže Majáles a na něj festival VOC. Na vše chceme využít jedno hlavní pódium postavené právě na Horním náměstí,“ řekl místostarosta Marian Keremidský.

Město chce i letos majáles podporovat. „Rozpočet schvalujeme v březnu. Jakou částkou na jednotlivé akce přispějeme, tedy bude jasné až po jeho schválení,“ uzavřel místostarosta.