Majáles zahájí velkolepě pojatý průvod studentů městem. Jeho trasa povede od zimního stadionu, kolem finančního úřadu do horního parku na náměstí Komenského. Dále projde středním parkem na ulici Pontassievskou, kolem střední školy GPOA, na ulici Zámečnickou, dále přes Masarykovo nám., ulici Zelenářskou, přes Václavské náměstí do cíle na hlavní scénu Horního náměstí.

Pestrý a především nepřeslechnutelný průvod studentů znojemských středních škol prošel centrem Znojma ve středu dopoledne. Studenti slaví Majáles. | Video: DENÍK/Dalibor Krutiš

Hudební program se letos ponese v žánrech rapp a RnB (Rhythm and blues, pozn. redakce). Představí se nový objev roku Českého slavíka a nejposlouchanější interpret Spotify za rok 2022, zpěvák s moldavskými kořeny známý jako Calin. V tandemu pak neméně výrazný rapper Stein27, Gleb ZOO, kapela ATD Band, taneční skupina Migjty Shake a CSB (Crazy Steps Breakers). „Programem provedou moderátoři Láďa Koubek a Šimon Král. Vstup je volný a program naleznou zájemci na webu Znojemské Besedy nebo na Facebooku,“ doplnil Karel Semotam ze Znojemské Besedy.

Video ze znojemského majálesového karnevalu | Video: Deník/Martin Moštěk

Těšíme se na vaše fotky z Majálesu, ale i dalších akcí, které jste navštívili. Zasílat je můžete prostřednictvím formuláře v rubrice Čtenář reportér na webu Deníku. Nahrát je můžete také přímo ZDE.