Právě kvůli vysoké ceně a dalšímu rozhodování o nádraží si premiér vyžádal další informace. „Nedostal jsem úplně ucelený obrázek výdajů a příjmů, takže o tom budeme určitě ještě  diskutovat,“ řekl premiér.

Podle Babiše a vicepremiéra Richarda Brabce jsou největší problémy kraje sociální služby a sucho. „Máme za sebou jeden z nejteplejších a nejsušších dubnů za padesát nebo šedesát let a bohužel výhled na další měsíce není dobrý. Rozhodli jsme se proto znovu nabídnout peníze především malým obcím na průzkumné i nové vrty a zajištění dalších zdrojů pitné vody pro lidi. Oproti roku 2016, kdy jsme nabídli obcím tři sta milionů, částku letos zdvojnásobíme,“ uvedl Brabec.

S jihomoravskými radními probral premiér i aktuální problémy kraje. „Dvě hodiny jsme debatovali o sociální oblasti, důležitých dopravních staveb a projektů regionálního rozvoje. Na oba dva dny máme připraven náročný program, chceme vládě ukázat připravené investiční akce,“ uvedl po jednání jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Nedostavěná dálnice D52 mezi Brnem a Vídní. To je podle premiéra v demisi Andreje Babiše z hnutí ANO jeden z hlavních problémů Jihomoravského kraje. Ve středu v Břeclavi se pozastavil nad délkou trvání stavby. „Rakušané už jsou téměř u hranic a na naší straně dálnice chybí,“ sdělil.

Navrhl, aby dálnice zatím vznikla po hráz Nových Mlýnů. V úseku má totiž vést přes chráněné území. „A těch osm set metrů lidé projedou, jak je to teď,“ míní Babiš.

Nechápe ani dobu trvání stavby břeclavského obchvatu. Ten má vést chráněným územím Natura. I proti němu bojují aktivisté. Navrhl, aby zatím stát postavil aspoň část, která do chráněného území nezasahuje. „Dříve jsme to navrhovali, ale bylo nám řečeno, že stavba obchvatu se posuzuje jako celek a na celek se vytváří i stavební povolení,“ odůvodnil starosta Břeclavi Pavel Dominik.

Dokončení dálniční sítě a obchvatů měst je podle Babiše priorita vlády.

Premiérovi v demisi se nezdála při jeho návštěvě jižní Moravy ani předpokládaná cena nového brněnského železničního nádraží kolem pětačtyřiceti miliard. Chce podat detailní vysvětlení.