V pátek odpoledne se uskutečnila slavnostní předpremiéra v prostorách Cinema City Velký Špalíček v Brně. Do města dorazili i režisér Jiří Vejdělek a herečky Yvona Stolařová a Simona Lewandowska. Právě ta se ve filmu představila v roli nové postavy Denisky.

PODÍVEJTE SE, JAK NA FILM LÁKAL DIVÁKY ŘEŽISÉR JIŘÍ VEJDĚLEK:

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

„Deniska přijede na zámek, kde je ale trošku nuda. Jediný, kdo se může zdát jako spřízněná duše, je údržbář Krása, který pořád polyká léky. A protože tam Deniska nemá do čeho píchnout, tak si začne zábavu vytvářet sama. Dělá prohlídky, kde vykládá nesmysly. Skamarádí se s Maxem, takže Marie žárlí… Nebudou to s ní mít jednoduché,“ vysvětlila s úsměvem Lewandowska.

V hlavních rolích mladé aristokratky Marie se opět představí Yvona Stolařová, její rodiče Vivian a Franka hrají Tatiana Dyková a Hynek Čermák. Jejich kuchařku ztvárnila Eliška Balzerová, údržbáře Pavel Liška a kastelána Martin Pechlát.

Zdroj: Evolution Films

„Druhé díly nebo pokračování filmů nemám moc ráda, ale naštěstí se ve scénáři Aristokratky ve varu objevilo několik nových, velice výrazných, dějotvorných postav, které život na zámku osvěží svou přítomností, ale také způsobí nemalé problémy. To moje paní Tichá si pořád udržuje svoji krásnou trvalou, ale podezírám ji, že trochu nasává ořechovku. I mimo záběr,“ prozradila Balzerová o své postavě.

Tvůrci natáčeli stejně jako minule zejména na zámku Milotice na Hodonínsku, kde celá Aristokratka vznikla a kde už se stala i součástí prohlídek.

Zdroj: Evolution Films

Spisovatel Evžen Boček je totiž místním kastelánem. „Samozřejmě to byla první volba. Kromě puncu autenticity jsou pan Boček a jeho žena úžasní hostitelé a ve všem nám vyšli vstříc. Nemohli jsme si vybrat lépe,“ objasnil režisér Jiří Vejdělek. Dalšími lokacemi potom byly zámky v Lemberku a v Rájci nad Svitavou na Blanensku.

Na film Poslední aristokratka přišlo v roce 2019 do českých a slovenských kin více než 560 tisíc diváků. V televizi jej poté s odstupem vidělo v premiéře přes dva miliony diváků.

Zdroj: Evolution Films