V domácí karanténě je aktuálně 597 lidí. V Brně a na Brněnsku odborníci evidují více než dvě třetiny nakažených v kraji, dohromady čtyřiašedesát. Na Břeclavsku za posledních čtyřiadvacet hodin stoupl počet nakažených o jednoho na patnáct. Na Blanensku a Vyškovsku zůstává i nadále pět nakažených. Jejich počet se v úterý nezměnil ani na Hodonínsku, kde jsou dva pozitivní případy.

Mezi kraji zůstává v počtu nakažených Jihomoravský kraj nadále na pátém místě. Po ranní pozitivní zprávě, že žádní noví nakažení nepřibyli, se jejich počet v kraji opět rozšířil. Za posledních čtyřiadvacet hodin je nově nakažených dalších šest lidí.

Počty případů v jednotlivých okresech

Brno-město 50
Brno-venkov 14
Blansko 5
Břeclav 15
Hodonín 2
Vyškov 1
Znojmo 5
JMK celkem 92

V celé republice se počet nemocných zvýšil na 1394. V úterý navíc zemřel druhý člověk s koronavirem. Šlo o pětačtyřicetiletého muže hospitalizovaného v nemocnici v Havířově. Nejvíce nakažených je i nadále v Praze.

Situace, kdy na jihu Moravy k ránu epidemiologové nezaznamenali žádný nový případ, se už stala před několika dny. I tehdy po zveřejnění večerních čísel ale další případy přibyly.

Mapa počtů nakažených koronavirem na jižní Moravě.

Ve velmi vážném stavu zůstává devětapadesátiletý Jihomoravan, o kterého pečují lékaři v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny. Leží na anesteziologicko-resuscitační klinice, kde jsou od soboty i další dva nakažení, které zdravotníci převezli z prostějovské nemocnice. „Všichni tři jsou stále napojení na plicní ventilátory a jejich stav je sice stabilizovaný, ale pořád velmi vážný," sdělila Deníku Rovnost v úterý večer mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Online reportáž