Téměř polovina vystavovatelů přijede ze zahraničí. Nejvíce z Německa, Polska a Slovenska, ale nebudou chybět ani například indické nebo pakistánské firmy. „Na srpnových veletrzích se představí více než sto šedesát výrobců. To je nejvíce, co jsme tu kdy měli. Letos poprvé přijedou vystavovatelé z Litvy a Rumunska. Naopak bude chybět Itálie,“ uvedl ředitel veletrhů Styl a Kabo Martin Škarka.

Podle obchodního ředitele brněnských veletrhů Lukáše Helana se chuť navštěvovat veletrhy po covidu vrací.

O víkendu své kolekce představí například firma Ivo Kužela, která zastupuje na českém trhu značky Baronia, Moode nebo Mode Monte Carlo. Vystavovatelé budou prezentovat i kabelky Oilily či italské boty Grisport. Na návštěvníky čeká firma Saltra s ručně šitou obuví. „Z tuzemských nováčků představí veletrhy českou rodinnou firmu Machač,“ zmínila mluvčí módních veletrhů Dita Brančíková.

Jedním z témat bude princip udržitelnosti v módě a využívání zbytkových materiálů. „Budoucnost vidíme v přinášení témat, která hýbou módním odvětvím a také v podpoře mladých talentů v této oblasti,“ sdělil Škarka.

Součástí doprovodného programu, který zahrnuje přehlídky, přednášky a prezentace, bude tradiční předávání cen Nadace Jana Pivečky pro talentované studenty. „Návštěvníci se mohou seznámit například s technikami šití textilu i kůže," zmínila Brančíková.

ALŽBĚTA KADLECOVÁ