Bílé polární šelmy se podle mluvčího zoo Michala Vaňáče podhrabaly v jednom místě výběhu a dostaly se do areálu. "Bylo to naštěstí v době, kdy v zoologické zahradě ještě nebyli návštěvníci, stalo se to totiž ještě před otevírací hodinou," upřesnil Vaňáč. Zahrada pak ale zůstala z preventivních důvodů celý den zavřená.

Chovatelé zahnali zvířecí uprchlíky do míst, kde neměli možnost úniku, odchytili je, uspali a vrátili zpět do výběhu. "Zároveň jsme udělali taková opatření, aby se něco podobného už neopakovalo," dodal mluvčí.

Vlk arktický utekl z výběhu brněnské zoo i před čtyřmi lety. V prosinci 2015 se šelma dokonce dostala z areálu zoo. Vlk byl celou dobu pod dohledem zoologů, kteří ho nakonec uspali střelou z narkotizační pušky poté, co se jim ho nedařilo ve spolupráci s policisty a strážníky odchytit.

V případě útěku zvířete z areálu zahrady na Mniší hoře o tom podle starosty brněnských Kníniček Martina Žáka informují pracovníci zoo jak státní, tak městskou policii. "Zprávu dají samozřejmě i nám a radnice pak o pohybu zvířat informuje obyvatele naší městské části většinou místním rozhlasem," dodal starosta.