Dohromady je v České republice nemocných takřka tisíc lidí. Šest nakažených už se vyléčilo. Jihomoravský kraj je nadále pátý nejnakaženější ze všech krajů. Nová čísla budou známá v neděli ráno.

Nákaza dle okresů
- Brno-město: 34
- Brno-venkov: 12
- Blansko: 5
- Břeclav: 10
- Hodonín: 2
- Vyškov: 0
- Znojmo: 3

Dva nakažení jsou z Rosic na Brněnsku. První dva nové případy v pátek potvrdila také valtická a lednická radnice.  „Je tomu tak, po ověření potvrzujeme nákazu i v našem katastru. Je třeba, abychom všichni dodržovali vyhlášená opatření. Na tom by ostatně ani případ nákazy v Lednici neměl nic měnit. Rozhodně by jeho potvrzení nemělo znamenat šíření paniky mezi lidmi. Věřím, že Ledničtí jsou uvážliví a budou se chovat disciplinovaně, jako doposud,“ uvedl lednický starosta Libor Kabát.

Ve velmi vážném stavu zůstává devětapadesátiletý Jihomoravan, o kterého pečují lékaři v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny. Leží na anesteziologicko-resuscitační klinice a je napojený na plicní ventilaci. „V noci a v sobotu dopoledne k nám převezli z anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov další dva pacienty s onemocněním COVID-19,“ sdělila mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Jejich stav se zhoršil natolik, že museli být převezeni do brněnské nemocnice a napojeni na plicní ventilátor. „Jedná se o pětapadesátiletého a jedenašedesátiletého muže,“ doplnila Lipovská.

Online reportáž