Secesní sál je stejně jako celá výpravní budova památkově chráněným prostorem. Zdobí ho umělecké štuky na stěnách i stropu, impozantnost prostoru dodává devítimetrová výška stropu. Pracovníci se při rekonstrukci řídili požadavky a pokyny památkářů zachovat jeho historickou hodnotu. „Jsme rádi, že se zástupcům značky Rossmann podařilo skloubit nároky na moderní prodejní prostor s ohledem k historickému rázu sálu,“ sdělil obchodně provozní manažer Brno new station development Eduard Tesař.
Dříve byla v secesním sále nádražní restaurace. Vyhlášená byla už za dob Rakouska-Uherska, nejlepší období zažívala na začátku minulého století. Za socialismu tam byla jedna z prvních samoobslužných jídelen v Brně. Developer však při rekonstrukci upřednostnil jinou variantu - drogerie.
Levé křídlo výpravní budovy tak je už kompletně zrekonstruované a také plně obsazené maloobchodními nájemci, kteří nakupujícím nabízejí množství služeb a zboží. „Rekonstrukcí přístavby zmizel nehezký prostor, kde byli bezdomovci," řekl už před časem předseda představenstva Brno new station development Ivo Vrzal. Náklady vyšly na zhruba dvě stě milionů korun.
Od loňského otevření hlavní části křídla v něm cestující i ostatní návštěvníci najdou supermarket Billa, trafiku i různé obchody s občerstvením. A také kavárnu. „Výběr maloobchodních nájemců odpovídá specifikům a účelu nádražní budovy a potřebám jejích uživatelů. Těmi jsou z velké části cestující, ale služeb zdejších obchodů rádi využívají i další obyvatelé či návštěvníci brněnského centra,“ sdělil Kamil Klapač ze společnosti Cushman & Wakefield, která zajišťuje správu maloobchodní části.