Festival Freš Manéž zprostředkovává setkání mladých cirkusových nadšenců, trenérů a pedagogů. Cílem festivalu je prostřednictvím společných aktivit sdílení a předávání dovedností, zkušeností a zážitků. Letošní novinkou je pak užší spolupráce s mladými lektory.

„Chceme dát prostor budoucím lektorům a podpořit jejich nápady. Proto se budou podílet na programu. Pomůžou s propagací, nabídnou několik workshopů a povedou teensfórum,” uvedla producentka festivalu Aneta Tesařová.

Zdroj: Youtube

Kromě programu pro mladé artisty, na který se projekt zaměřuje především, nabídne Freš Manéž také představení pro veřejnost. „Celý festival jsme zahájili pouličním happeningem pod taktovkou našich mladých lektorů. Diváci si užili dvě profesionální performance, a to V Kruhu v podání Kláry Hajdinové z Prahy a inscenaci Vpřed od plzeňského souboru TUTOcirk. Prostor dostanou i experimentální představení účastníků festivalu či mladá krev pořadatelského Cirkusu LeGrando,“ doplnila Tesařová.

Festival Freš Manéž navíc představuje akci s mezinárodním přesahem. Prostory Cirkusu LeGrando tak navštíví kolem šedesáti artistů z Česka, Slovenska a Německa.