Lidovecký hejtman Jan Grolich v reakci na toto oznámení, sdělil, že podobné informace nemá. „Pokud to tak je, je to velký problém. Byl bych rád, aby se na nás praktici obrátili. Pokud oni vakcíny nevyužijí, jsme schopní je předat do očkovacích center, kde je obratem vyočkují. Budu rád, když se na nás praktici, kterým vakcíny zbývají, zavčas obrátí," reagoval.

V současné době je podle něj situace taková, že veškeré vakcíny zdravotníci vyočkují v krajských očkovacích centrech.

Vitula nadnesl, aby se představitelé kraje začali do budoucích týdnů zabývat také možností distribuovat vakcíny i neziskovým organizacím. „Potřebujeme najít jakoukoliv cestu, abychom doočkovali další lidi. Nově přibývající naočkovaní se brzy budou počítat po jednotkách. Na podzim to všichni můžeme sečíst, a pokud se nedostaneme k číslům, co potřebujeme, znova budeme muset zavřít," poznamenal.

Hejtman Grolich poukázal, že na tento scénař mysleli už při tvoření krajské očkovací strategie. „Myslím si, že v průběhu července bude situace taková, že zájem o očkování bude tak malý, že nám budou zbývat vakcíny. Jsme připraveni vakcíny poskytovat i jiným organizacím. Nechceme, aby vakcíny ležely někde v mrazáku," sdělil.