Náklady na stavbu jsou 784 milionů korun. Jihomoravský kraj nyní získal dotaci z Evropské unie 289 milionů. Oficiálně ji schválilo ministerstvo zdravotnictví. „Je to další úspěch. Už dřív se podařilo vysoutěžit projekt o dvě stě milionů levněji, než se předpokládalo," zmínil hejtman Jan Grolich.

Představitelé Jihomoravského kraje i bez jistoty dotace podepsali na podzim smlouvu se zhotovitelskou firmou. Stavba má být hotová na podzim roku 2025. „V březnu poklepeme základní kámen a když vše půjde podle plánu, na začátku roku 2026 zahájí sanatorium provoz," doplnil náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Léčebný ústav nabídne 214 lůžek a cílem je, aby Sanatorium Pálava tvořilo společně s Rehabilitačním ústavem Kladruby a Rehabilitačním ústavem Hrabyně páteřní síť odborných rehabilitačních ústavů v České republice. Počet lidí, kteří odbornou rehabilitační péči v současné době potřebují, je vyšší, než jsou kapacity zařízení. V oblasti už jsou několik let dokončené silnice a veškeré sítě.

Zasedání zastupitelé v Brně. V úterý schválili vznik centrálního stavebního úřadu.
Schváleno. Brno bude mít cetrální stavební úřad, i přes kritiku starostů

Proti stavbě léčebného ústavu v Pasohlávkách se vyslovila část opozice, krajští zastupitelé ji však většinově schválili.

Kromě rehabilitačního zařízení mají v lokalitě u Pasohlávek vzniknout také lázně, za kterými stojí čínská společnost. Firma RiseSun Healthcare and Tourism CZ na základě smlouvy má povinnost informovat firmu Thermal Pasohlávky, která je vlastněná krajem, o postupných krocích. Na základě schváleného posunu by měl být komplex hotový nejpozději v lednu 2027.