VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikulov slaví svátek piva. V Dobšicích se sejdou fanoušci mopedů

Jižní Morava /TIP NA VÍKEND/ - Oslavě piva bude patřit v sobotu amfiteátr v Mikulově na Břeclavsku. Od pravého poledne se tam uskuteční v pořadí již šestý ročník festivalu Mikulovské pivobraní.

12.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lukáš Ivánek

Bohatý doprovodný program, nabídka více než osmdesáti druhů piv, řízené pivní degustace, moderované pivní soutěže, hry a závody. To vše a hlavně zážitky si návštěvníci každoročně odnášejí z pivařského festivalu. „Letos se však mohou všichni fanoušci chmelového moku a zábavy těšit na ještě zajímavější program," slibovala Veronika Žuravlova z pořádající agentury Bellato Group.

K degustaci i dalším gastronomickým zážitkům, jako je velký výběr sýrových specialit, zahrají především rockové kapely. „Vystoupí legendy české i slovenské hudební scény Argema, Morčata na útěku, Děda Mládek Illegal Band, Penzistor, Metalinda a další," vyjmenovala Jitka Sobotková ze společnosti Mikulovská rozvojová. Začátek koncertu bude ve tři hodiny odpoledne.

Na pivním jarmarku bude nabídka tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů republiky.

Letos se mohou účastníci také těšit na mini turnaj v takzvaném beer-pongu, což je pingpong do pivních kelímků, a mistrovství pivobraní ve vodním fotbalu. „Novinkou je i velký pivní stan s vlastním doprovodným celodenním programem a krásnými hosteskami," přiblížila Žuravlova.

Kyjovské letní slavnosti

pátek až neděle

Kyjov se zahalí po loňském Slováckém roku opět do folklorních barev. Slavnosti začínají již v pátek koncerty v prostorech radnice. Vystoupí zahraniční kapela So Fine nebo cimbálová muzika Stužka. Sobota patří již tradičně jarmarku. „Letos je speciálně historický díky výročí 890 let Kyjova," uvedla za Městské kulturní středisko Kyjov Andrea Něničková.

Kde: Kyjov, náměstí a přilehlé prostory

Za kolik: zdarma, doprovodné akce zpoplatněné

Festival zdravé stravy a pohybu

pátek i sobota od 9 hodin

Příznivci netradičního sortimentu se mohou těšit na zpestření dosavadní nabídky na Zelném trhu. „Na festivalu se představí například pekárna, která při pečení kváskových chlebů zachovává tradiční receptury s jejich původními technologiemi," sdělila mluvčí Brna-středu Denisa Kapitančiková.

Kde: Zelný trh, Brno

Za kolik: zdarma

Šlapanické slavnosti

pátek od 16 hodin, sobota od 15 a neděle od 9 hodin ráno

Stavění máje, letní noc, krojovaný průvod pro první stárku nebo vernisáž a výstava malíře Zdeňka Dvořáčka. Tato lákadla letos nabídnou tradiční Šlapanické slavnosti. „Zítra například bude krojovaný průvod pro první stárku a následně starostka Šlapanic předá práva prvnímu stárkovi," nastínil mluvčí města Jakub Mikšovský.

Kde: Šlapanice, městský park

Za kolik: dobrovolné vstupné

Napoleonské hry

Sobota od 9 hodin

Napoleonské hry ve Slavkově u Brna na Vyškovsku tentokrát představí osobnost Marie Luisy Habsbursko-Lotrinské, která se v devatenácti letech stala druhou ženou Napoleona Bonaparteho. „Zaslouží si, abychom ji připomněli. Ztvární ji Ruska Amelie Clavel," sdělil za spolupořadatele Ivan Vystrčil. Bitevní ukázka bude k vidění i bez císaře, jehož představitel letos nepřijede.

Kde: v areálu zámecké zahrady ve Slavkově u Brna

Za kolik: 80 korun

Výstava koček

sobota, neděle od 9 hodin

Rány puků, které se odrážejí od mantinelů, slýchávají příznivci hokeje v sezoně na zimním stadionu v Boskovicích. Tento víkend se z hrací plochy bude ozývat mňoukání. V sobotu a v neděli se tam koná mezinárodní výstava koček. Podle zástupce pořadatelů Miloslava Pešky uvidí návštěvníci výstavy kočky z České republiky, Polska, Slovenska, Holandska nebo Dánska. „Zatím máme přihlášeno 170 koček. Ale přibývá jich," upřesnil Peška.

Kde: zimní stadion, Boskovice

Za kolik: 60 korun dospělí/30 korun důchodci, děti, děti do 6 let zdarma

Cibulové slavnosti v Laa

Sobota pondělí

Návštěvníci rakouského městečka Laa an der Thaya mohou zavítat do pivovaru, na výstavu kočárů či historických traktorů. Chybět nebudou ani regionální potraviny. „Na tradičních slavnostech se koná soutěž v loupání cibule či o nejtěžší cibuli v regionu. Na pondělí je naplánovaný Cibulový běh," sdělil za organizátory Ondřej Hampl.

Kde: Laa an der Thaya, náměstí a blízké okolí

Za kolik: zdarma

Den Brna

pátek od 15 hodin, sobota od 11 hodin

Rok 1645, poslední fáze třicetileté války. I letos proběhnou oslavy této zásadní historické události. Den Brna opět přinese kostýmované průvody, bitevní scény či dobový jarmark. „Den Brna je tradiční akce, která připomíná tuto slavnou historickou událost a současně v srpnu baví obyvatele města a láká i zahraniční turisty," přiblížila brněnská radní Petra Rusňáková.

Kde: náměstí Svobody, centrum Brna

Za kolik: zdarma

Další tipy z Blanenska

POHÁDKOVÝ HŘEBÍNEK

Kdy: pátek od 17.00

Kde: zámek Boskovice

Za kolik: 80 korun/rodinné vstupné 210 korun

Největší tahák: pohádka skupiny Komedianti na káře, kteří zahrají představení pro děti Princ Nebojsa aneb žonglérská pohádka

DRNOVICKÁ LÁVKA

Kdy: sobota od 15.00

Kde: Na Molech, Drnovice

Za kolik: vstup volný Největší tahák: tradiční soutěž v přejíždění lávky přes rybník na kole a na trakaři, ukázka ostrého zásahu sboru dobrovolných hasičů

Další tipy z Brna

SPICYMAMA V BRNĚ

Kdy: pátek od 11.30

Kde: Friend´s Bistro, Brno

Za kolik: ceny za jednotlivá jídla

Největší tahák: Grilování plné burgerů a jiných netradičních jídel. Nebude chybět polévka a asijská kuchyně.

HRNEM NOČNÍM BRNEM

Kdy: sobota od 22 hodin

Kde: Moravské náměstí, Brno, před kinem Scala

Za kolik: zdarma 

Největší tahák: Noční jízda Brnem s osvětlenými koly. Trasu cykloprůvodu pořadatelé vymyslí až cestou.

Další tipy z Břeclavska

SLAVNOSTI RAJČAT

Kdy: sobota od 10.00

Kde: Břeclav, synagoga

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Oslava rajčete jako typické plodiny pro Břeclav a okolí ve všemožných chuťových variacích. Program pro děti, koncerty.

FESTIVAL SOUSEDÉ

Kdy: pátek, sobota, od 18.00 a 10.00

Kde: Mikulov, Náměstí

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Festival domácích a zahraničních folklorních souborů, zarážení hory, degustace regionálních vín.

Další tipy z Hodonínska

POUŤ VE SKANZENU

Kdy: sobota od 9.00 do 16.00

Kde: Skanzen Strážnice

Za kolik: dospělí 110 korun, děti 60 korun

Největší tahák: Pouťové atrakce z dob babiček a dědečků, kolotoče, střelnice, houpačky, jarmark

HISTOKOLA ŽDÁNICE

Kdy: sobota od 8.45

Kde: zámecký park, parkoviště u vily, farní kostel

Za kolik: zdarma

Největší tahák: jízda elegance, letní noc s kapelou Classic Kroměříž, pohádka v podání chasy ze Ždánic

Další tipy z Vyškovska

X. ROČNÍK ORBY KOŇMO

Kdy: sobota od 10.00 orba, od 13.00 vozatajské soutěže

Kde: Hodějice

Za kolik: zdarma

Největší tahák: vozatajské soutěže, v orbě se představí 30 soutěžících z Česka a Slovenska, je to nejvíc v celé Evropě na jednom závodišti

VYŠKOVSKÁ POUŤ

Kdy: neděle od 10.00

Kde: Masarykovo náměstí, Vyškov

Za kolik: zdarma

Největší tahák: břišní tanečnice, historický šerm nebo keltské písně, zazpívá Petra Černocká i Miro Šmajda s kapelou Terrapie

Další tipy ze Znojemska

SETKÁNÍ MOPEDŮ

Kdy: sobota od 13.00

Kde: před hostincem U Sapíků, Dobšice

Za kolik: zdarma

Největší tahák: prohlídka a následná vyjížďka desítek mopedů, občerstvení, večer taneční zábava, na které hraje Duo Carrie

ZARÁŽENÍ HORY

Kdy: sobota od 14.00

Kde: sraz u sklepa na křižovatce v Tasovicích

Za kolik: 50 korun

Největší tahák: krojovaný průvod do vinohradu, pohoštění u otevřených sklepů, cimbálová muzika Galán z Podluží

Autor: Aneta Beránková, Redakce

12.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Adriana Herényiová, 52 cm, 3590 g, 16. 10. 2017, Znojmo
6

Novorozená miminka Znojemska 42. týdne 2017

Kominíci na roztrhání. Lidé čekají i měsíce na kontrolu

Jižní Morava – Topná sezona začala letos už v půlce září. Lidé řeší kontroly a čištění komínů na poslední chvíli. Kominíci mají plné kalendáře dlouho dopředu.

Fulghum představí ve Znojmě svou novou knihu. Diváky čeká i vystoupení

Znojmo – Po půldruhém roce zavítá v sobotu večer do Znojma populární americký spisovatel Robert Fulghum. V projektu scénických čtení Listování představí svou novou knihu Opravář osudů. Návštěvníci uvidí také představení podle jeho knihy s názvem Co jsem to proboha udělal.

AKTUALIZOVÁNO

Volební místnosti se opět plní voliči. Do desáté hodiny odvolila téměř polovina

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od sobotní osmé hodiny ranní lidé opět odevzdávají hlasy v letošních sněmovních volbách. Do sobotní desáté hodiny dopoledne využila podle údajů jihomoravského krajského úřadu možnost volit téměř polovina oprávněných voličů. K urnám jich přišlo 48,2 procenta. Odvoleno už mají i jihomoravští lídři kandidátek. Volby na jižní Moravě se zatím obešly bez excesů, ve volebních místnostech je klid. V sobotu mohou lidé volit do druhé hodiny odpoledne, poté se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.

Orli dvakrát vedli, přesto s Fehérvárem v prodloužení padli

Znojmo – I dva góly do šatny zapříčinily, že znojemští hokejisté si ze zápasu s Fehérvárem odnášejí pouze jeden bod. Ve třináctém kole mezinárodní soutěže EBEL prohráli 2:3 v prodloužení, přestože v zápase dvakrát vedli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení