Bez nadsázky tisíce lidi se sešly na Zelném trhu v Brně. Atmosféra byla fantastická, celé náměstí fandilo jako jedno tělo. Počasí také přálo ke sledování pod širým nebem.

Sportu patřil například i zámecký skleník ve dvanáctitisícových Boskovicích na Blanensku. Přímý přenos sledovalo necelých dvě stě fanoušků a nálada byla parádní. „Děkuju městu a boskovické kultuře, že tento přímý přenos připravili. Velký palec nahoru. Super, lidi se sejdou na jednom místě a fandí,“ hlásil jeden z místních hokejových fandů Zdenda Horák.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Fanoušci zaplnili mimo jiné také kyjovské letní kino. Přinesli si vlajky, dresy, čepice a šály. ,,Promítání na letňáku je super věc, člověk to nemusí prožívát doma sám," prozradil na místě třeba Filip Balajka z Kyjova.

Zdroj: Kryštof Neduchal

Na velkoplošné obrazovce sledovaly zápas i stovky lidí na Masarykově náměstí ve Vyškově. Ve Slavkově se zase fanoušci na společný zážitek sešli v sále Společenského centra Bonaparte.

V nedělním finálovém utkání v Praze Češi porazili Švýcary 2:0. Vítězný gól obstaral David Pastrňák, podrobnosti si přečtete ZDE.