Pátečním programem provedla hosty moderátorka Sandra Pospíšilová, tváří akce se stala Miss Czech Republic Hanka Vágnerová. Luxusní svatební šaty si zájemkyně prohlédly například v podání modelky Nikol Švantnerové, Kristýny Schickové, Nikol Uhlířové či Aleny Prešnajderové. Pro ty, které zatím svatbu neplánují, byly k vidění mimo jiné kolekce společenských šatů.

Protože svatební festival pokračuje také v sobotu, mohou se návštěvníci těšit na svatební tombolu s cenami v hodnotě více než sto padesáti tisíc korun. „Hlavní cenou je poukaz na líbánky na Mauricius, dále pak snubní prstýnky v hodnotě třiceti tisíc korun, svatební šaty, oblek pro ženicha, romantický víkend, poukazy na svatební výzdobu, líčení, oznámení nebo dekorace, které ušetří peníze ve svatebním rozpočtu,“ vyjmenovala za pořadatele Iva Vinkler.

Hitem letošní i příští sezóny jsou zejména tlumené přírodní tóny, především kombinace bílé a různých odstínů zelené barvy. „Záleží také na místu a stylu. Pokud má pár svatbu v kostele, pak často volí spíše bílé doplňky, pokud se jedná o venkovní přírodní svatbu, pak je to právě zelená, odstíny pudrové a podobně. Výběr se liší i s ročním obdobím,“ vysvětlila majitelka firmy Avantgard Ivana Beránková.

Jednou z dominant pátečního podvečera se na přehlídkovém mole staly černé svatební šaty. Podle Petra Svozílka ze Svatebního studia Dany Svozílkové se ale jedná spíše o raritu. „Není časté, že by si nevěsty oblékly černé svatební šaty. Pokud se k tomu rozhodnou, musí spíše nejdříve upozornit rodinu a hosty, aby na svatbě nebyli překvapení,“ sdělil Deníku Svozílek.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Kromě samotného oblečení si zájemci prohlédnou také svatební tabule, doplňky v podobě perlových korunek či jiných šperků nebo ochutnají svatební občerstvení včetně dortů. Festival pokračuje rovněž v sobotu, za jednodenní vstupenky zaplatí návštěvníci hotelu Passage v brněnské Antonínské ulici dvě stě padesát korun.