„Každý kytarista je jiný. Stejně tak jsou odlišné i jeho požadavky na nástroj. Ať už jde o tvar těla kytary, materiál, počet strun, povrchovou úpravu nebo zdobení,“ odhaluje možné úpravy v nové řadě Furch. Cílem je, aby si lidé mohli navrhnout nástroj přesně podle svých představ. Výroba a dodání kytary ze standardní série trvá obvykle tři až čtyři měsíce. V případě řady rainbow bude stejná.

Ačkoliv je dbáno víc na detail, tak ve výrobě dostává vždy přednost. „Mezi jedny z nejzajímavějších úprav patří třeba použití sekvoje z říční těžby pro přední desku nebo madagaskarského palisandru na zadní. Tyto materiály jsou velice kvalitní zvukově i vizuálně,“ upozorňuje třiatřicetiletý Furch. Už na začátku roku představil nové modely akustických kytar, které nesou názvy barev.

Zvolili je proto, že na rozdíl od dosavadních číselných názvů obsahují určitý emotivní náboj, což se k tak osobní věci, jako je kytara, hodí. „Řada rainbow na tyto modely plynule navazuje a umožňuje jejich parametry libovolně kombinovat ze sto šedesáti vlastností. Hudebníci si tak vytvoří svou duhovou kytaru na míru,“ říká vystudovaný umělecký truhlář o sérii, kterou představil v tomto měsíci.
Zájem o jejich zakázkové kytary v posledních deseti letech roste. „Loni kytary s vyšší mírou zakázkových úprav tvořily přibližně šest procent naší produkce. Letos očekáváme další nárůst,“ prozrazuje Furch o firmě, ve které pracuje v současné době na sedmdesát zaměstnanců.

Ročně vyrobí ve Velkých Němčicích přibližně sedm tisíc akustických kytar a poloakustických bas.

Ilustrační foto.
Mikulovská rarita: město má své vlastní zvukové logo