Část Lednických se kvůli tomu bouří a nevoli dává hlasitě najevo. V úterý se tématu věnovalo mimořádné zasedání zastupitelstva, které si nenechaly ujít desítky obyvatel. „Žiji tam jenom kvůli přírodě," zlobila se Klára Rothscheinová bydlící ve Slovácké ulici.

Právě v její blízkosti, v oblasti Dolní luk, má hřiště vzniknout. „Tím by se tamní příroda narušila, ať už by tam stál areál jakoukoliv dobu. Měli bychom ji obnovovat, a ne ničit," nechala se slyšet Rothscheinová. Podle ní i dalších Ledničanů záměr ohrozí vzácné živočichy a zhorší dopravu.

Dolní louky jsou součástí UNESCO a staly se životním prostorem ohrožených živočichů i vzácných rostlin.

NESPLNITELNÉ

Při úterním zasedání vzbudil fotbalgolf dlouhou diskuzi. Vedení Lednice se ale brání, že u plánu investora má svázané ruce. Hřiště má být na jeho soukromém pozemku. „Není tam stavba, aby se k tomu obec vyjádřila ve správním řízení. Nejsme ti, kteří teď mohou rozhodovat, nám to nepřísluší. Je to soukromý pozemek," řekl radní Leoš Tržil.

Starosta Libor Kabát ho doplnil tím, že úřady musí pracovat jen s faktickými podklady.

Někteří z obyvatel neskrývají, že zastupitelstvu pomalu přestávají věřit. „Připadá mi, že za nás ani nechcete bojovat. Budeme tak muset na úřadech vést boj sami za sebe," vystoupil třeba Werner Pchálek.

Vedení obce nyní hledá možnosti, jak lidem vyhovět. Variantou je rozšíření pravomocí stavební a dopravní komise. Ta se má nově zabývat i soukromými záměry, které by měly vliv na větší počet obyvatel.

Zastupitelé také pověřili radu obce, aby oslovila investora s dotazem, jaké má konkrétní plány. „Pokud by to znamenalo negativní dopad na lidi, v tom smyslu bychom se vyjádřili," sdělil starosta.

Nespokojení obyvatelé pod vedením Kláry Rothscheinové se proti záměru rozhodli bránit peticí. Podepsalo ji více než šest set lidí. Podle iniciátorů jsou mezi nimi i turisté, kteří tamní oblast navštěvují.

Zastupitelstvo dostalo archy na prosincovém zasedání. V úterý se k ní formou usnesení jeho členové vyjádřili. Některé požadavky označili za nesplnitelné.