S omezením na trase Jihlava - Znojmo musí řidiči počítat od pondělí 16. října. V Prostředkovicích silničáři opravují povrch vozovky. Omezení potvrá dva týdny. „Dojde k opravě přibližně půl kilometru dlouhého úseku silnice I/38 na průtahu Prostředkovicemi. Provoz bude místem prací veden kyvadlově volnou polovinou vozovky a řízen semafory,“ upozornil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jiří Veselý. Omezení v Prostředkovicích má končit v neděli 29. října.

O uplynujém víkendu řidiči narazili na omezení na křižovatce u Tří Věžiček. Ředitelství silnic a dálnic tam také  opravovalo povrch vozovky. „V sobotu 14. a v neděli 15. října máme v plánu plošně opravit asfaltový povrch na křižovatce Tři Věžičky v Jihlavě, která je součástí vytížené silnice I/38,“ vyroval předem mluvčí  Veselý.

Provoz na vytížené osmatřicítce byl omezený částečně a řidiči místem projedli kyvadlově, provoz řídily semafory. Horší byla situace pro řidiče, kteří jeli na Střítež a Červený Kříž. „Větve křižovatky Tři Věžičky ve směru Jihlava – Červený Kříž a směr silnice III/3525 do Stříteže budou po dobu opravy uzavřeny a bude za ně vyznačena náhradní objízdná trasa,“ upozornil ještě Veselý.

Dělníci na přivaděči dodělávají středová svodidla. Omezení na silnici I/38 má končit koncem září. Foto: poskytlo ŘSD
Bez kolon a omezení. Opravy dálničního přivaděče u Jihlavy se chýlí ke konci

Oprava silnice a uzavírka zkomplikovala situaci také těm, kteří zmířili do hotelu Tři Věžičky. „Provoz přes křižovatku povede v sobotu pruhem u Věžiček, tudíž se k nám dá odbočit. V neděli ale pojede pruh vedlejší a k nám nebude možné odbočit. V neděli bude tedy Restaurant Tři Věžičky z tohoto důvodu zavřený. Prosíme zákazníky, kteří mají na neděli rezervaci o pochopení. O situaci jsme předem nevěděli,“ reagovala za Tři Věžičky Drahoslava Bouchnerová.

V úterý 10. října začali dělníci pracovat také na kruhové křižovatce v Náměšti nad Oslavou. Deník o opravě již informoval.