Keramik Jaromír Kotisa a jeho dům v Lulči.

Jaromír Kotisa
75 let, keramik, řezbář a malíř

Ještě před Vánoci jsem byl v obchodě pro chleba. Co jsem zažil, mě šokovalo. Spousta lidí s plnými košíky, šílený konzum. Proto si pro svou zemi přeji, aby měla obyvatele, kteří se umí vrátit do historie a svátky si uměli užít v klidu a kráse. Pro mou obec, Luleč na Vyškovsku, si přeji, aby se našel někdo, kdo ji zkrášlí. Velmi jí chybí náves, základ vesnice. Přitom nedaleko v obcích bývalých německých ostrůvků mají krásné návsi. Třeba v Kučerově.

Katelánka lednického zámku Ivana Holásková.Ivana Holásková
64 let, kalástenkazámku Lednice

Své zemi přeji do nového roku především to, co zpívala Marta Kubišová: Ať zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou…

Svému regionu, tedy jižní Moravě a Břeclavsku, aby i nadále vzkvétal a uměl využívat svého úžasného potenciálu pod vedením moudrých a osvícených lidí. 

Jedním z mnoha způsobů pomoci onkologicky nemocným pacientům je šití polštářků pro děti.

Iveta Hlobilová
48 let, šperkařka

Přeji to, co říkám i svým nejbližším: hlavně hodně zdraví a radosti. A také aby se potkávali s láskyplnými lidmi. Právě oni dělají města městy a obce obcemi. Osobně jsem měla obrovské štěstí, že jsem na takové lidi narazila před několika dny ve Znojmě. Syn totiž omylem den před Štědrým dnem vyhodil do podzemního kontejneru tašku s vánočními dárky. Pomohli mi ochotní strážníci a lidé ze svozové společnosti a dárky z kontejneru vytáhli. Potkávejte tak ochotné lidi!

Co přejí regionu další výrazné jihomoravské osobnosti, se dočtete se ve středečním tištěném vydání Deníků Rovnost.