Král Václav IV. s královnou Chantal Poullain přivítají na mikulovském náměstí davy lidí tradičně v v sobotu v poledne „Práce na letošním programu Pálavského vinobraní započaly prakticky hned po skončení loňského ročníku. Věříme, že se nám podařilo zajistit kvalitní program, který zaujme každou věkovou kategorii,“ sdělila Eliášová, ředitelka akce.

Hlavním lákadlem akce je především víno a koncerty. „Do Mikulova se vypraví letos Viktor Sheen, No Name, Jelen, Čechomor, Katarína Knechtová, Anna K, Slza, Eddie Stoilow, Botox, IMT Smile a desítky dalších skvělých účinkujících,“ vyjmenovala Eliášová.

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek

Kromě koncertů je Pálavské vinobraní především o folkloru, proto se během víkendu představí hned několik cimbálových muzik na Náměstí a ve vinařské uličce Kapucínská. Na zámku se program doplní o tradiční kejklíře, komedianty, rytířské hry a další doprovodný program pro rodiny s dětmi. Podrobný program najdou a vstupenky zájemci zakoupí na webových stránkách akce.

V hlavní roli víno

Národní soutěž vín mikulovské podoblasti se uskuteční ve Velkém zámeckém sálu po celý víkend, návštěvníci mohou ochutnat ze stovky vzorků těch nejlepších vín.

Pálavské vinobraní v Mikulově 2022.
Třeba Jelen versus Kočko: První známé hvězdy Pálavského vinobraní v Mikulově

Již pátým rokem se letos bude konat v Gajdošově sále mikulovského zámku panelová diskuze na téma Cesta vína naším životem. „Letošní podtéma panelové diskuze je Zlaté české ručičky a pozvání do Mikulova přijaly vzácné osobnosti jako třeba profesor Jan Pirk, český přední kardiochirurg s přednáškou na téma Víno a srdce,“ lákala Eliášová. Pozvání také přijal Ivo Kahánek, český pianista a hudební pedagog, architekt Václav Hlaváč a sklář Jiří Pačínek. Moderovat bude someliér Libor Nazarčuk.

Oblíbeným degustačním místem bude jako každý rok vinařské městečko. V Kapucínské ulici se představí jednotlivá vinařství a chybět nebudou stánky s gastronomickými specialitami.

Ve stejném termínu se uskuteční i Znojemské historické vinobraní.