Po červeném koberci vinoucí se sálem plují ženy v pestrobarevných dlouhých šatech, doprovází je muži s motýlky kolem krku. „Už jsme tu zažili leccos. Jednu věc ale ne, a tou věcí je ticho. Je ale fakt, že k plesu úplně patří,“ říká Libor Bouček, který celým plesem provází.

Hradozámecká noc ve slavných brněnských vilách.
Nabitý program ve vilách: Jurkovič zve na čajový dýchánek a večírek k ChorynskýmPřípitek, který ples oficiálně zahajuje, zní sálem vůbec poprvé. „Přijela jsem se zase podívat, jak má pořádný ples vypadat. Připijím tedy na zdraví, na lásku a na krásný večer,“ pronáší nejkrásnější žena světa roku 2006 Taťána Gregor Brzobohatá.

Jako již tradičně, i letos má noblesní brněnská akce charitativní rozměr. Dražily se například šaty od návrhářky Liběny Rochové i otisk ruky herce Pierra Richarda. Nejvíce peněž, čtyři sta tisíc, platí jeden z kupců za pár luxusních hodinek Prokop & Brož.

Tradiční pohořelický Zelofest.
Kysané zelí v hlavní roli: o nejlepší chuť soutěžilo na Zelofestu 104 vzorkůDarovat peněžní příspěvek ale mohou lidé tentokrát i prostřednictvím šeků, které hostesky rozdávají na stoly. Částku si může určit každý sám. „Letos poprvé věnujeme peníze jak nadaci Pro dětský smích, tak i nadaci Krása pomoc. Příspěvky tak poputují jak na pomoc nemocným dětem, tak i starým lidem,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů akce Bedřich Snášel.