Meteorologové předpovídali pro neděli zataženo až oblačno, od severu postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. „Během odpoledne od severovýchodu bude srážek ustávat a můžeme pozorovat přechodné ubývání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty budou třináct až šestnáct stupňů. Povane čerstvý na východě kraje mírný, severozápadní vítr čtyři až osm metrů za sekundu, místy s nárazy kolem patnácti metrů za sekundu. Během dne se změní na severní a bude pozvolna slábnout,“ sdělila Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Na vrcholu nejvyšší české hory Sněžky v neděli poprvé v nadcházející zimě sněžilo. Teplota na Sněžce klesla slabě pod bod mrazu. Na jihu Moravy spadly první sněhové vločky loni ve druhé polovině listopadu.

Zdroj: Youtube

Sněžení by se v neděli mohlo kromě nejvyšších poloh Krkonoš objevit i na hřebenech Jeseníků. Sněhová pokrývka ale nevznikne. „Zima k nám na nejvyšších místech pouze nakoukla. Jedná se pouze o krátkou epizodu a v dalších dnech čekáme opět oteplování," uvedli na sociálních sítích meteorologové.