To začne po sedmé hodině večer na Českém rozhlasu Brno. Tématem bude Venuše. „Lidem bude stačit vzít si rádio, vyjít na balkon či na zahradu a podívat se na oblohu. Vyprávění začnu od Venuše, protože ji na obloze dokáže najít každý," nastínil Dušek.

Lidé mohou nejen poslouchat. „Pořad bude interaktivní, posluchači mají možnost psát, volat a ptát se Jiřího Duška napřímo," upozornil vedoucí programu Českého rozhlasu Brno Jiří Kokmotos.

Netradiční pořad je jednou z aktivit hvězdárny, kterou stejně jako mnohé další instituce zavřela současná opatření na zastavení šíření koronaviru. „Nedělní pořad je prvním v řadě, máme připravené už i další díly. Doufejme, že současná situace nepotrvá dlouho, ale kdyby bylo potřeba, dokážeme vysílat i patnáctkrát. V pořadech budeme reagovat jednak na to, co bude na obloze vidět, a také na různé s astronomií související události," zmínil ředitel Dušek.

Unikátní živé komentování noční oblohy nese název Sedmikrásky na nebi a má lidem pomoct přečkat karanténu. Pro brněnskou hvězdárnu ale nejde o jedinou aktivitu. „Na našem facebookovém profilu třeba lidé naleznou několik pořadů, které běžně vysíláme v našem digitáriu a které jsme mohli převést do formy, ve které si je lidé mohou pustit na monitoru," poznamenal Dušek.