Na Dominikánském náměstí i na náměstí Svobody si děti mohly velbloudy prohlédnout zblízka, a také se na ně posadit. Ve stánku brněnské Charity pak mohli lidé přímo na místě přispět do Tříkrálové sbírky. „V Brně sbírka pomůže s rekonstrukcí budov charitních služeb, kde nachází podporu lidé bez domova. Kvalitní zázemí pomáhá lidem najít cestu zpět k důstojnému životu,“ dodal ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Průvod se postupně zastavoval na Zelném trhu, náměstí Svobody a nakonec na Dominikánském náměstí. Na každé ze zastávek děti s papírovými kometami v rukou vybíraly peníze. Nechyběl ani terminál pro bezhotovostní platby. Od Katedrály svatého Petra a Pavla šla s průvodem například Věra Sládková. „Nejvíc se mi líbí koledníci a zvířátka, nadšení lidí okolo. Je to takové spontánní," pochvalovala si penzistka.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody v Brně byl jeden ze dnů, kdy bylo centrum zaplněné nejvíc.
Vánoční nápor v centru Brna: nejvíc na rozsvícení stromů a dny před Štědrým dnem

V Brně jsou od středy do pátku pro dárce připraveny také dva stánky v centru města, konkrétně v České ulici a na Mendlově náměstí. Sbírka se koná napříč celou republikou a trvá do 14. ledna. Více o Tříkrálové sbírce je k nalezení na www.charita.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Silvestr na náměstí Svobody v Brně. Takhle se tam slavil nový rok

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov