Problémy mají řidiči takřka v celém kraji. S komplikacemi musí počítat hlavně na Brněnsku, Blanensku nebo třeba Vyškovsku. Silnici mezi Střelicemi a Troubskem na Brněnsku částečně blokuje uvízlá cisterna, řidiči přes místo projedou kyvadlově a musí tak počítat se zdržením.

Další kamion uvízl u Zastávky u Brna. Dopravní nehody se staly i na namrzlých silnicích v Blansku, Bučovicích nebo v brněnské Bystrci či Líšni.

Policisté řidičům doporučují, aby si na cestu vyhradili časovou rezervu a zbytečně nespěchali, protože stav vozovek ani uvízlá vozidla nedovolují jet obvyklou rychlostí. „Řidiči musí počítat s tím, že některá místa mohou být i přes chemické ošetření kluzká i během dne. Typicky se jedná hlavně o údolí nebo lesní úseky, které jsou zastíněné," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Ve středu brzy ráno se na 103. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno srazily dva kamiony. Ačkoliv museli hasiči jednoho z řidičů z auta vystříhávat, obešla se nehoda bez vážných zranění. Dálnice zůstala po srážce kamionů ve směru na Brno neprůjezdná, kolona sahala až před Humpolec.