O tom, jaká nápoje abstinujícím zákazníkům nabídnou v únoru v Brně, mají jasno Lidi z baru. „Na to, aby byl nealkoholický koktejl stejným gastronomickým zážitkem jako jeho alkoholický protějšek, se v podnicích brněnské skupiny Lidi z Baru soustředí dlouhodobě. Seznamte se s vybranými drinky, které si v brněnských barech vychutnáte s čistou hlavou,“ pozval Michael Lapčík, který má pro Lidi z Baru na starosti komunikaci.

Blue Indigo

Bar, který neexistuje

Bezedný drink servírovaný na modré kouli ledu, která jej postupně obarvuje. Složení: bergamotové a yuzu pyré, grepový džus, cukrový sirup, soda, led obarvený bylinou klitorií ternatskou.

V Brně je od pondělí první sdílená zóna v České republice. Jde o prostor, kde jsou si chodci, řidiči aut a cyklisti rovni.
Republiková premiéra v Brně. Dopravu u nádraží určuje první sdílená zóna v zemi

Egotrip

4pokoje

Nealkoholická variace na klasický drink Penicilin. Složení: nealkoholický destilát Crossip Dandy Smoke, jehož základní složku tvoří kouřový čaj Lapsang souchong, čerstvá citronová šťáva, zázvorové pivo, vanilkový sirup.

Cucumelon Madness

Super Panda Circus

Kombinace okurky a melounu vyvolává nostalgické vzpomínky na devadesátky vonící melounovou žvýkačkou. Složení: čerstvá šťáva z okurek a vodních melounů, domácí žvýkačkový cordial, soda.

Zákaznické centrum Brněnských vodáren a kanalizací.
Voda opět pod dohledem Brna. Město chce koupit zpět podíl v Brněnských vodárnách

Otevřená zahrada

Whiskey Bar, který neexistuje a Whiskáč

Povzbuzující zimní nápoj toužebně volající po jarním probuzení přírody. Složení: šťáva z červené řepy, čerstvá zázvorová šťáva, luční med, kapka čerstvé citronové šťávy, nealko kombucha Loklok.

Naha Tea

Slast

Osvěžující ananasovo-čajová lavina připravovaná v mixéru. Složení: čaj matcha, krájený ananas, čerstvá citronová šťáva, soda, cukrový sirup.

Zdroj: Youtube

Adult Soda

podniky Lidí z Baru

Loňská novinka od Lidí z Baru – lahvovaný nealkoholický koktejl, který je ve vůni i chuti téměř k nerozeznání od své alkoholické předlohy. „Adult Sodu jsme vyvíjeli více než rok s ohledem na trend zodpovědného pití a klesající popularity alkoholu u mladších generací. Tato alternativa ke klasickým drinkům je navíc nízkokalorická,“ vysvětlil Martin Lambert, autor nápoje, jenž prozatím existuje ve variantách Negroni Dry a Manhattan.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vlaky, nádraží, lokomotivy. Prohlédněte si výstavu modelů v Brně

Zdroj: Deník/Sabir Agaralov