Na prvním videu je vidět, jak trolejbus jede po tramvajovém pásu a v křižovatce náhle vybočí ze svého směru vlevo a narazí do protijedoucí tramvaje. Na svém facebookovém profilu ho sdílel i starosta brněnských Bohunic Antonín Crha. „Bližší informace k videu ale nemám, jeho autor nejsem. Poslal mi ho člověk na facebooku,“ řekl Deníku Rovnost.

Video má k dispozici i drážní inspekce, která případ od začátku vyšetřuje. „Víme o něm. Záznam je z boku. Trolejbus uhýbá do levé strany, není vidět, co se stalo právě na té levé straně,“ uvedl mluvčí Martin Drápal.

Policie pracuje s několika různými videozáznamy nehody. „Rozhodující budou výsledky znaleckého zkoumání,“ upozornil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zatím je podle něj nejpravděpodobnější verzí technická závada na trolejbusu. „V tuto chvíli případ prověřujeme jako podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti,“ sdělil Šváb.

VIDEO ZACHYCUJÍCÍ NEHODU:

Zdroj: zdroj: Facebook/Antonín Crha

Při pondělní odpolední srážce se zranilo celkem čtyřicet lidí. Třináct z nich těžce. Zatímco trolejbus byl plný lidí, v tramvaji jel pouze řidič.

Brněnský dopravní podnik kontroly trolejbusů kvůli srážce zpřísňovat neplánuje. „Systém kontrol je tak precizně dostatečně propracovaný, že si neumím představit, co by mělo nastat. Nejprve je nutné dojít k závěru, jestli nastala chyba na straně řidiče či technická závada,“ poznamenal ředitel podniku Miloš Havránek.

Havarovaný trolejbus podle něj byl po generální opravě, kterou absolvoval před dvěma lety. „Máme pravidelnou kontrolní prohlídku trolejbusů po čtyřech tisících kilometrech, což vůz zajede za měsíc. Po padesáti až pětapadesáti tisících kilometrů je střední prohlídka a následně asi po čtyřech stovkách tisíců kilometrů je generální oprava,“ popsal Havránek.

Druhé video ze zásahu zveřejnili jihomoravští hasiči v pátek v poledne. 

VIDEO NEHODY, JAK JI ZACHYTILI KRAJŠTÍ HASIČI: 

Zdroj: Youtube