Uměleckou průpravu získával už od dětství, protože jeho matka učila na základní umělecké škole. Přes propagační grafiku se dostal až k sochařství a 3D tisku. Jeho největší projekt lidé najdou v brněnském obchodním centru Letmo. Jde o památník dvěma hasičům, kteří tam zemřeli při požáru bývalého kasina.

K práci na náhradě za ukradenou Bystroušku se dostal, protože majitele původní sochy ostravsko-opavské biskupství zaujaly jeho práce s 3D tiskem. Zástupci církve věřili, že se mu bronzovou lišku podaří obnovit nejvěrněji.

Nejprve si pečlivě naskenoval bludný kámen sloužící soše polovinu století jako podstavec. „Základní trojrozměrný model Bystroušky vznikl asi ze třiceti fotografií, které mi dodali lidé z okolí Hukvald," objasňuje Krhánek.

Některé partie, jako rozkrok, si ale nikdo nevyfotil. „Museli jsme je vymyslet, ale vyšli jsme ze stylizace původního sochaře a myslím, že jsme se dostali blízko," věří umělec.

Pak vytvořil sádrový odlitek, který v půlce ledna odevzdal do slévárny. Na Bystroušce pracoval od října. „Do měsíce může být liška zpátky v hukvaldské oboře," dodává umělec.

Bronzové vypodobení proslulé lišky bude vážit jen několik kilogramů, protože socha bude dutá. Vyjde na dvě stě tisíc korun.