„Případ pokousání psem mohu potvrdit. Těžce zraněnou ženu jsme ošetřili a převezli do nemocnice,“ řekla Deníku mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

K napadení došlo 3. října. Podle prvotních informací mělo jít o rotvajlera, to ale policisté na dotaz Deníku vyvrátili. Plemeno není zcela jasné. Událostí se nyní zabývají.

Policejn auto, ilustrační snímek.
Střelba v Novém Lískovci v Brně: souboj psů ukončil výstřel, jeden pes je mrtvý

Mluvčí policie Petr Vala sdělil, že hlídka vyrazila na místo poté, co jim zavolala jedna ze sousedek napadené ženy. Když policisté přijeli, slyšeli ze dvora volání o pomoc.

„Pes poté zaútočil i na hlídku, kolegové ho nejprve odkopli, ale v napadání pokračoval,“ popisoval mluvčí Vala dění na místě. Na řadu tak přišel paralyzér. Zvíře se však rychle vzpamatovalo a uteklo.

Velká pomoc policistů

Policisté ženě ležící na zemi okamžitě poskytli první pomoc. „Zastavili tepenné krvácení, díky čemuž výrazně pomohli se záchranou jejího života. Následně ji předali do péče záchranné služby,“ vyzdvihl mluvčí práci svých kolegů.

Psa se podařilo najít po několika hodinách, pohyboval se na poli poblíž obce. Převzal si ho majitel, který podle policie bydlí ve stejném domě, jako napadená žena. Zda bude mít případ nějaké právní následky, policie nekomentovala.

Vitět psí bělmo někdy neznamená nic dobrého
Pes nikdy nekousne jen tak. Co vše před útokem naznačí a jak se zachovat

Záchranáři na jihu Moravy řeší desítky případy pokousání psem ročně. Jde o nešťastná setkání venku, ale i nečekané útoky zvířat vůči svým majitelům.

„Nejhorší bývají útoky na děti. V minulosti jsme kvůli tomu s kynologem obcházeli školy a dělali osvětu. Cílem bylo, aby chovatelé dokázali ve svých rodinnách takovým případům předcházet,“ připomněla mluvčí záchranky Bothová.

Zdroj: Deník/Klára Hrbáčková