Nakonec vše dobře dopadlo a za asistence hlídky městské policie dojel mladý pár včas. „Zatímco muž na lince 156 svízelnou situaci popisoval, strážník na operačním středisku domlouval rychlý příjezd nejbližší autohlídky. Naléhavost hovoru dokládalo i pravidelné hlasité dýchání a ženské vzdechy, které operátor slyšel ve sluchátkách. Od volajícího si vyžádal údaje o autě a pobídl ho, aby zastavil na nejbližším vhodném místě,“ popsal adrenalinový příběh, který brněnští strážnici zveřejnili v úterý, jejich mluvčí Jakub Ghanem.

Jedna ze sester navazuje kontakt s předčasně narozeným novorozencem umístěným v inkubátoru na jednotce intenzivní péče porodnice na Obilním trhu.
Při narození vážil jako pytlík mouky. Nejen Míšovi pomohli v Brně. Chybí peníze

Hlídka městské policie mladý pár zanedlouho kontaktovala na rohu s Kolištěm. „Rozsvícená modrá světla i výstražné sirény zajistily oběma autům přednostní průjezd městem,“ poznamenal Ghanem.

Zdroj: Městská policie Brno

Dodal, že kvůli ucpaným ulicím musela v ranní špičce dvě spěchající auta opakovaně přejet do protisměru a opatrně projet na červenou. „Díky tomu však už za několik minut dorazila k porodnici na Obilním trhu. Tam strážníci navedli nastávajícího tatínka k nejvhodnějšímu místu pro odstavení jeho auta a svěřili ženu do péče zdravotníků,“ dodal mluvčí Městské policie Brno.