Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkendové akce v kraji: Slavkov láká na stovky veteránů

Slavkov u Brna /TIP NA VÍKEND/ - Do doby, kdy nikdo nikam nespěchal, muži byli gentlemani, ženy nevyšly ven bez klobouku a rukaviček a všichni si rádi poslechli burácení motorů, se už v sobotu znovu přenesou tisíce návštěvníků slavkovského zámeckého parku.

24.6.2016
SDÍLEJ:

Oldtimer festival. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martina Hašková

Atmosféru první republiky připomene už 23. ročník Oldtimer festivalu: největšího srazu automobilových veteránů ve střední Evropě. „Znovu očekáváme minimálně deset tisíc návštěvníků a zhruba tisíc veteránů. Návštěvníci se tradičně dočkají také dobové hudby, spanilé jízdy těch nejkrásnějších aut, burzy náhradních dílů i diváckých anket," připomněla mluvčí města Veronika Slámová.

Oldtimer festivalKdy: sobota od 9.00
Kde: zámecký park ve Slavkově (Vyškovsko)
Za kolik: 150 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma

Zájemci od zítřejší deváté hodiny ráno uvidí historii dopravy v historických souvislostech dvou století, počínaje koňským spřežením přes parní povozy až po současná naleštěná sportovní auta a motocykly. „Doprovodný program je nicméně připravený nejen pro milovníky historie, ale pro celou rodinu," ujistila ředitelka slavkovského zámku Eva Oubělická. Zdůraznila také, že řidiči si musí dát pozor na přechodná dopravní značení a stanovení parkovišť.

Organizační tým festivalu připomíná i naplňování hlavní myšlenky přehlídky: přiblížit historii a historickou techniku zejména nejmladší generaci. „Vážíme si každého exponátu. Bez nekonečného a nezištného úsilí majitelů by většina z nich skončila v propadlišti dějin," shodují se.

Moravské dny

Sobota, od 14 hodin

Festival minipivovarů odstartuje zítra akci Moravské dny v Břeclavi. „Návštěvníci se mohou těšit na bohaté kulturní vyžití, ale i na množství lahodného piva. Přijďte se v sobotu zchladit a poslechnout si pohodovou hudbu. V neděli vás po průvodu čeká historický program a vystoupení folklorních souborů," pozval na událost mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek.

Kde: Areál pod zámkem, Břeclav

Za kolik: zdarma

Tavíkovický festival dechových hudeb

Neděle, od 13.30 hodin

Bojané, Skaláci, Slovácká kapela Romana Horňáčka a Cimbálová muzika Ponava vystoupí pozítří na osmém ročníku festivalu dechových hudeb v Tavíkovicích na Znojemsku. Akcí s podtitulem „Zazpívej a zatancuj si s námi" bude provázet Hana Štěpánová. „Kromě vzrostlých stromů, které vrhají stín, budeme mít i slunečník a stan," řekl tavíkovický starosta Vladimír Tesař.

Kde: Zámecký park, Tavíkovice

Za kolik: 100 Kč

Festival netradičních sportů

Sobota, od 10 hodin

Třináct netradičních sportů si lidé vyzkouší na festivalu v Rosicích na Brněnsku. Třeba skákání na trampolíně, sebeobranu nebo pilates. „Zájemci se zúčastní sportovního programu nebo jako diváci. Doporučuji zejména capoeiru, tedy kombinaci bojového umění a tance," pozvala organizátorka Lucie Volánková.

Kde: areál rosického koupaliště

Za kolik: 190 korun s programem, 50 korun diváci, 30 korun děti

Kamenka Open 2016

Sobota, od 14 hodin, neděle, od 12 hodin

Rodinný festival s posezením, tancem a vystoupením kapel. Taková je prezentace události Kamenka Open 2016 v Brně. „Zítra taky zabavíme nejmenší návštěvníky v dětském koutku v šapitó, v neděli se odehraje hlavní program divadelního dne," vypočítal organizátor Michal Matoušek.

Kde: Kamenná kolonie

Za kolik: vstupné dobrovolné

Lysické feérie 2016

Sobota, od 21 hodin, neděle od 15 hodin

Dílo Williama Shakespeara Romeo a Julie uvedou zítra na malém nádvoří zámku v Lysicích na Blanensku. Vystoupí herci divadelního spolku Kašpar Praha. „Na velké nádvoří přijede v neděli císař a král Karel IV. s družinou. Rytíři se utkají v turnaji na jeho počest," uvedla kastelánka zámku Martina Rudolfová.

Kde: zámek Lysice

Za kolik: divadlo 350 Kč pro dospělé, pro ostatní 250 Kč, turnaj pro dospělé 70 Kč, pro ostatní 50 Kč

Pivní fest Brno

Pátek, od 14 hodin, sobota, od 11 hodin

Na Pivním festu Brno se předvede nejméně osmnáct minipivovarů s více než padesáti druhy čepovaného piva. Účastníky potěší i muzikálová vystoupení herců Městského divadla Brno. „Zahraje také například kapela Laura a její tygři a lidé zhlédnou kuchařskou show," řekla za pořadatele Iveta Zemanová.

Kde: Dvůr Městského divadla Brno

Za kolik: plné vstupné 120 korun, děti do 15 let zdarma

Mezinárodní folklorní festival Strážnice

24.26. 6.

Třídenní národopisný maraton ve Strážnici na Hodonínsku láká na besedy u cimbálu, soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku či průvod městem. Nejdelším pořadem bude program Hore dědinú muzika hráła… aneb Z Lipova na Lhotky. „Představí se horňácké folklorní soubory, mužské i ženské sbory, stavby z Horňácka oživí řemeslníci," uvedla Markéta Lukešová.

Kde: Strážnice, amfiteátry, zámecký park, kostel, skanzen, zámek, město

Za kolik: Permanentka na páne 400 Kč, pátek 250 Kč, sobota 250 Kč, neděle 150 Kč

Další tipy z Blanenska

NA PRÁZDNINY SE SLADOVNOU
Kdy: neděle, od 13 hodin
Kde: Černá Hora, sladovna
Za kolik: vstupné dobrovolné Největší tahák: Bohouš Josef, Dalibor a Sabina Slepčíkovi, mimoni, výtěžek pro postižená trojčata

DĚTSKÝ JEZDECKÝ DEN
Kdy: sobota, od 14 hodin
Kde: Velké Opatovice, louka u zemědělského družstva
Za kolik: zdarma
Největší tahák: anglické a westernové ukázky, drezura, parkurové skákání, zemědělská i hasičská technika, program pro děti

Další tipy z Brna a Brněnska

SVÁTEK TMY
Kdy: sobota, od 14 do 19 hodin
Kde: Hvězdárna a planetárium Brno
Za kolik: zdarma Největší tahák: Lidé si vyzkouší, jak by se jim žilo bez světla na stezce tmou, vypustí hvězdné balonky.

VÝROBA DAMASCENSKÉ OCELI
Kdy: sobota, od 9 do 17 hodin
Kde: kovárna v Těšanech
Za kolik: 25 korun dítě, 50 korun dospělý
Největší tahák: Zájemci se podívají na vznik damascenu a poptají se na jeho výrobu.

Další tipy z Břeclavska

PUTOVÁNÍ KRAJEM ANDRÉ
Kdy: sobota, start od 9 do 12 hodin
Kde: autokemp Formanka, Hustopeče
Za kolik: 100 korun Největší tahák: putování na kolech krajinou mezi vinohrady, volba délky trasy, doprovodný program

ČERVNOVÁ NOC
Kdy: sobota, od 20.30 hodin
Kde: amfiteátr lázeňské kolonády, Lednice
Za kolik: zdarma
Největší tahák: návštěvníky pobaví skupina Elton John revival, která odehraje nejznámější hity tohoto anglického zpěváka

Další tipy z Hodonínska

LOUČENÍ SE ŠKOLOU
Kdy: sobota, od 13.30 do 17 hodin
Kde: Hodonín, areál zoo
Za kolik: vstupné obvyklé (případně dospělí: 90 Kč a děti od 3 do 15: 60 Kč)
Největší tahák: otevření nové expozice žraloků, medobraní, setkání s kontaktními zvířaty a koncert orchestru

SLAVNOSTI PIVA
Kdy: sobota, od 13 hodin
Kde: Bzenec, zámecký park
Za kolik: 130 korun (hodné děti do 12 let zdarma)
Největší tahák: sedm druhů piv z pivovaru Pod Kněží horou (tmavé režné, konopné či s chilli), vláček, guláše, divadlo, rock

Další tipy z Vyškovska

KŘENOVSKÉ BIGBÍT
Kdy: sobota, od 16 hodin
Kde: areál Sokola Křenovice
Za kolik: do 17 hodin 180 korun, poté 220 korun Největší tahák: Michal Prokop a Framus Five, Kern, kteří na festivalu pokřtí nové album, AC/DC revival Bon Scott Memorial Band

STEZKA K ŠIBENICI
Kdy: sobota, od 9 hodin
Kde: sraz u kostela v Křenovicích
Za kolik: zdarma
Největší tahák: Otevření naučné stezky nazvané Šibeniční a popravčí vrch v Křenovicích. Přiblíží kromě jiného historii řemesla katů.

Další tipy ze Znojemska

SPIRIT BASE
Kdy: sobota, celý den
Kde: Kemp Výr, výrovická přehrada
Za kolik: 40 eur (asi 1080 korun) Největší tahák: na rakouském festivalu taneční hudby vystoupí britští Nomad 25 i němečtí Arkomo

TRADIČNÍ POUŤ
Kdy: sobota, neděle
Kde: Višňové, střed obce
Za kolik: zdarma
Největší tahák: sobota přinese kromě jiného stavění máje a fotbalové utkání, neděle výstavu kuriozit v kinosále a od 16 hodin bude tradiční zavádění na náměstí

Jaké bude počasíV sobotu jasno až polojasno, ve dne místy oblačno, ojediněle přeháňky a bouřky. Večer a v noci bouřky, přeháňky četnější. Bouřky lokálně intenzivní. Nejnižší noční teploty 22 až 18 °C, nejvyšší denní 32 až 36 °C. Mírný vítr 3 až 7 m/s.
V neděli převážně oblačno, místy přechodně i polojasno, na většině území přeháňky, místy bouřky, lokálně i intenzivnější. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C, nejvyšší denní 25 až 29 °C. Vítr 2 až 6 m/s v bouřkách přechodně zesílí.
Zdroj: www.chmi.cz

Autor: Redakce

24.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Žáci 1.B třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích s paní učitelkou Evou Nachtneblovou.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL a poslance Jiřího Miholy

Jižní Morava – Jiří Mihola je lídr jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 11 do 12 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.rovnost.cz.

Budování u znojemských hradeb? Dělníci zahájili výkopy bez archeologů

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Pokochat se pohledem z nově zpřístupněné vyhlídky věže, odpočinout si v hradebním příkopu nebo si zkrátit cestu z Pasteurovy ulice do centra města přes Kapucínskou zahradu ve Znojmě budou moci turisté již od příští sezony. Do práce u hradeb, které objednalo město, se firma pustila bez přítomnosti archeologa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení