V sobotu bude skoro jasno až polojasno, postupně od západu lze očekávat přibývání oblačnosti. „Později odpoledne a k večeru na západě kraje místy přeháňky a bouřky, i silné. Během večera a noci se srážky budou přesouvat dále na východ kraje. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou na čtyřiadvacet až sedmadvacet stupňů Celsia,“ sdělila Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Povane mírný jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti dva až šest metrů za sekundu, v bouřkách přechodně zesílí a večer se postupně změní na severozápadní.

V sobotu večer a v noci na neděli přejde přes naše území k severovýchodu studená fronta, za kterou se rychle obnoví příliv teplého vzduchu od jihu. „Zpočátku v noci zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Postupně očekáváme ustávání srážek a během rána od západu ubývání oblačnosti. Přes den bude polojasno až oblačno,“ upřesnil meteorolog Petr Münster.

| Video: Youtube

Nejnižší noční teploty klesnou na šestnáct až dvanáct stupňů, nejvyšší denní vystoupají na dvaadvacet až šestadvacet stupňů. Povane slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr o rychlosti jeden až čtyři metry za sekundu, který zpočátku v bouřkách přechodně zesílí.

Vlna veder

Pondělní denní teploty se budou pohybovat v rozmezí pětadvacet až devětadvacet stupňů Celsia. „Nejtepleji bude ve středu, kdy teploty mohou na některých místech dosahovat až na třiatřicet stupňům Celsia. Ke konci příštího týdne aktuální výstupy meteorologických modelů naznačují opět ochlazení k dvaceti až pětadvaceti stupňům Celsia,“ doplnil meteorolog Martin Štros z portálu meteocentrum.cz.

Příští týden tak po dlouhé době přinese další tropické dny. Naposledy jsme na našem území zaznamenali teploty přes třicet stupňů Celsia 7. dubna.

| Video: Youtube

Nejvyšší teploty z celého Česka budou právě na jihu Moravy. Z důvodu možného přehřátí a dehydratace organismu tak odborníci doporučují lehké oblečení, nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách a nevystavovat se nadměrně vysokým teplotám.