Právě Slavkovanka se svým originálním receptem vyhrála celostátní gastronomickou soutěž Svačina roku s Rio Mare. „Doufala jsem, že bych mohla být třeba třetí, ale že bych vyhrála, s tím jsem vůbec nepočítala. Byl to pro mě docela šok, když vyhlásili moje jméno. Nechtělo se mi věřit, že jsem to dokázala,“ přibližuje studentka velké emoce při vyhlášení výsledků soutěže.

Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 141 studentů ze 43 středních škol zaměřených na gastronomii. Ve finále v pražských Holešovicích, které moderovala herečka a také kuchařka Markéta Hrubešová, předvedlo porotě své kulinářské umění patnáct nejlepších.

Vyhnánková soutěžila už potřetí. Za to, že v nabité konkurenci poprvé dokázala vystoupat až na vrchol, vděčí podle svých slov velké chuti do vaření, ale i zkušenostem z minulých ročníků. „Věděla jsem, že se musím zlepšit, aby se mi podařilo uspět. Být na stupních vítězů byla velká motivace. Důležité bylo vymyslet recept, který zvládnu připravit, oslní porotu a i já sama s ním budu spokojená,“ popisuje.

Tuňákové Rio Mare panini Pepka námořníka vymýšlela sama. Vsadila na domácí bagety, avokádo, špenát nebo sušená rajčata. Kromě uznání odborné poroty si získala i veřejnost. „Na sociálních sítích se mohlo hlasovat pro toho kuchaře, který je lidem nejsympatičtější. I tam jsem vyhrála,“ usmívá se osmnáctiletá studentka slavkovské školy.

Vítězství jí vyneslo poukaz na ceny v hodnotě sedmi tisíc korun. I proto už teď přemýšlí o případné obhajobě. „Určitě bych to ráda zkusila, ale čeká mě maturita. Nevím, jestli si vše dokážu naplánovat tak, aby se to nekrylo,“ zamýšlí se Vyhnánková.