V kalendáři lidé najdou rady, jak se zachovat například při oživování, alergické reakci nebo u popálenin.

Autorem kreseb je Dalibor Max Krch, kalendář vznikl pod křídly Nadačního fondu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Má formát A3, k dispozici je zájemcům také diář, jehož výroba letos pokračuje druhým rokem.

„Líbí se mi pestrost, každý kalendář byl vždy něčím jiný a měl nápad. Zatím jsme je každý rok všechny prodali. Doufám, že to ani letos nebude jinak,“ uvedla ekonomická náměstkyně jihomoravské záchranky Naděžda Knězková.

Brno chce zřídit centrální stavební úřad. Většina starostů se záměrem nesouhlasí.
Nová superinstituce pro Brno. Stavební úřady městských částí čeká stěhování

Nástěnný kalendář nebo diář si Brňané zakoupí každý den na ředitelství záchranky v brněnských Bohunicích, a to vždy od osmé ráno do tří hodin odpoledne. Za kus zaplatí tři sta korun.

Výtěžek z prodeje následně poputuje na dobrou věc, v letošním roce se záchranáři rozhodli podpořit organizaci Popálky, která pomáhá pacientům s popáleninami.

„S popálenými a jejich blízkými se setkáváme již u lůžka v nemocnici. Vyslechneme jejich pocity, obavy. Po propuštění z nemocnice zůstáváme s pacienty v osobním, telefonickém i chatovém kontaktu. Pomáháme jim řešit zdravotně-sociálně-finanční starosti. Naším cílem je vrátit rodiny co nejrychleji zpět k běžnému životu,“ vysvětlila ředitelka organizace Jana Lacinová.