Hlavní atrakcí sobotního programu v Oslavanech bude historický průvod městem v čele s králem Přemyslem Otakarem I. a jeho družinou, který bude zakončen slavnostním ceremoniálem na nádvoří zámku. O hodinu později je v plánu  rytířský turnaj na koních.

Součástí sobotního programu budou také ukázky lidových řemesel, dobové tržiště, vystoupení pouličních kejklířů, koncerty a mnoho dalšího. Oslavanské historické slavnosti jsou připomínkou příjezdu krále Přemysla Otakara I. a královny Konstancie do Oslavan během vysvěcení ženského cisterciáckého kláštera Údolí svaté Marie v roce 1228.

Historický vlak vyrazí z brněnského hlavního nádraží v 9:28 a do Oslavan dorazí v 10:15. Na cestu zpět  se vlak vydá v 18:50. Během dne  souprava absolvuje jízdu z Oslavan do Ivančic a zpět. Z Oslavan odjede ve 12:00 a z Ivančic se bude vracet ve 12:50. „Jízdenky na nostalgický vlak jsou k dostání v předprodeji ve všech pokladnách Českých drah, doprodej pak bude možný přímo ve vlaku. Základní jednosměrná jízdenka z Brna do Oslavan stojí osmdesát korun," pozvala Vanda rajnochová, která je tiskovou mluvčí Českých drah.

Víkend na Brněnsku: Formule rozburácí Masarykův okruh, výstaviště láká na vědu
Víkend na Brněnsku: Formule rozburácí Masarykův okruh, výstaviště láká na vědu

O víkendu si mohou zájemci kromě Oslavanských historických slavností užít třeba Pálavské vinobraní v Mikulově nebo Znojemské historické vinobraní.