Dodala, že díky Nadačnímu Fondu La Vida Loca dostala Kačenka do života kufřík vzpomínek. Jsou v něm drobnosti, jako pletené ponožky, svetřík, první fotografie a dohlížet na ni bude nemocniční anděl.

V desítkách komentářů na sociální síti Nemocnice Znojmo přáli lidé dívence spokojený život. „Přeji Kačence štěstí na její životní cestě a jejím novým rodičům plnou náruč lásky. A vzpomínku a jen to dobré posílám i její pravé mamince. Vůbec si nedovedu představit, v jak těžké musela být situaci, když se musela vzdát své holčičky," zněl například jeden z nich.

Asi dvoudenní holčičku našla v noci na 7. února v babyboxu u nemocnice ve Znojmě sloužící dětská lékařka Kateřina Wojnarová. „Krátce po desáté hodině večer vstoupila dvířky zařízení do nového života holčička. Je prvním dítětem ve znojemském babyboxu vůbec,“ informoval předseda a zakladatel Babybox v České republice Ludvík Hess.

Dívka byla zabalená v jednorázové přebalovací podložce a bez zdravotních problémů. „Okamžitě putovala na novorozenecké oddělení k řádnému vyšetření, oblečení a nakrmení. Jméno holčička dostala po lékařce, která ji vyzvedla, tedy Kateřina,“ uvedla mluvčí nemocnice Veselá. Miminko vážilo 2740 gramů a měřilo sedmačtyřicet centimetrů.

Ve znojemském babyboxu je to historicky první odložené dítě od jeho otevření před osmi lety a vůbec první v letošním roce v celé České republice.

Babybox ve Znojmě je v prostoru vrátnice u hlavního vjezdu do areálu nemocnice. Nese pořadové číslo 64. Zajišťuje bezpečné podmínky pro přežití odloženého novorozence do doby, než ho převezme zdravotnický personál. Dvoukřídlá dvířka se otvírají tlačítkem.